Hesari

Hesarin ilmailutoimittaja suomi SAS:n turvallisuuskulttuuria myös muissa kuin viimeaikaisissa laskutelineongelmissa. Mitä mieltä?
2496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

SAShan sai useita varoituksia kaukolentojensa
A340 koneiden pakollisten huoltojen laiminlyönneistä
ja vielä varoitustenkin jälkeen laiminlöi huollot.

Rahaa löytyi vasta kun uhattiin laittaa
koneet lentokieltoon.

Että sellainen turvallisuuskulttuuri.

Äänestä
  • Voisi kyllä syy laskutelineiden häiriöihin olla muualla kuin koneen valmistajassa. Samoja koneitahan on ainakin 150, monella eri yhtiöllä, eikä enemmälti huolia ole muilla kuin SAS:lla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskiviikkona kirjoitti:

Hesarin ilmailutoimittaja suomi SAS:n turvallisuuskulttuuria myös muissa kuin viimeaikaisissa laskutelineongelmissa. Mitä mieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu