Potilaita tulee kuolemaan

Jos Tehyn työtaistelu alkaa:
Potilaita voi kuolla muutamassa tunnissa

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1450754
2155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vastuuseen tuomittavasta menettelystä ja autettava kuntatyönanatajaa sanomaan EI terrorismille ennen kuin tuomittavat käytännöt leviävät esim palo-ja pelastustoimeen ja poliisitoimeen sekä rajavartiolaitokseen. Sitten kuollaan loputkin tulipaloihin ja rikollisten uhreina.

Äänestä
  • palkat tule reilaan, niin kuolemat vaan lisii...
    Maailmalta tulee uusia pandemioita ja ei riitä hoitajia eikä tule sellaiselle alalle, jossa omakin terveys on uhattuna - monella tapaa.
    On väkivaltaisia potilaita ja ympärillä kaikenlaista tappavaa pöpöä... Ei kun kaikki hoitajien palkkoihin ja helppoon työhön kateet; Hakeutukaa ihmeessa hoitajiksi. Sinnehän pääsee kuka vaan ja pääsee heti isoihin tuloihin käsiksi. Ja ennen muuta työ on helppoa, erittäin helppoa, eikä ole mitään vastuuta mistään...saa toimia kuin lystää... päätyö onkin istua vuodeosaston kansliassa, ryystää kahvia jalat nostettuna työpöydälle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin siinä sitten kävi kirjoitti:

Jos Tehyn työtaistelu alkaa:
Potilaita voi kuolla muutamassa tunnissa

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1450754

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu