Varmaan jokainen ihminen on erilainen mutta ajattelin udella että onkohan nuorempi kauris nainen ujo? Näyttääkö helposti tunteitaan jos on ihastunut vai pitääkö ne sisällään? Itse ihastunut kauris naiseen, en haluaisi olla tyrkky mutta näyttää olevani kiinnostunut kuitenkin hänestä.
KaurisNainen
11
3328
Vastaukset
- Y.P.
Minä en ainakaan näytä tunteitani kovin helposti.
- kaurisnainen
Kaurisnainen tunnustelee ensin harkitsevaisena ja pidättyväisenä. Vasta jos on varma,että mies on aidosti kiinnostunut ja tosissaan, niin uskaltaa kertoa, päästää ja myös vahvasti näyttää omat tunteensa.Sitten se onkin menoa jos kiintymys on molemminpuolista.
- vanhempi kaurisnainen
niin! Joka sana aivan kuin minun kynästä!
- kauristytsy22
olen ujo ,en näytä kovin helposti tunteitani suhteen alkuvaiheessa
- vilpertti
Heips kauris naisesta kiinnostunut.Kauris nainen on ujo nuorena ja siisänpäin kääntynyt sekä vaikea näyttää tunteitansa,mutta jos saat kauris naisen rakastumaan itseesi niin saat todella luotettavan kumppanin.Joten älä heti peräänny vaikka hän ei näytä tunteitansa.
- Kaurisnainen
Olen itse kauris ja nainen. Voin kertoa että kauris on aika pidättyväinen tunteistaan. Mutta kun hän rakastuu/ihastuu niin hän on todella uskollinen. Itseänikin on harmittanut välillä kun ei saa sanottua mitä ajattelee toisesta. Siihen tarvii vaan oppia.
Olen nyt itse tosi rakastunut ja jo olen oppinut sanomaan sen ja näyttämään muutenkin tunteeni toiselle. - Maantuska
Kaurisnaisille ei kelpaa tavantallaaja, ei helppioheikki, eikä yksinkertainen ja halpa flirttailija.
Näytä mielenkiinto, ja halu, mutta eläeläelä vaan erehdy tyrkyttämään. Ainahan voi viattomasti pyytää kahville, ajelulle tms. mikä ei velvoita naista yhtään mihinkään. Jo puhelinnumeron pyytäminen voi saada kaurisnaisessa aikaan kylmät väreet.
Kaurisnaisen jos valloitat, se vaatii sinnikkyyttä, mutta vaiva palkitaan.
Sensuelleimmasta, ja uskallan väittää, älykkäimmästä päästä on vaitelias, etäinen kauris. - Kaurriis
Olen kaurisnainen ja on paljon intoa näyttää tunteita koska kerralla niitä on yleensä niin paljon!! En sanoisi olevani ujo, mutta jos ei saa yhtikäs mitään vastakaikua, en ole kauaa kiinnostunut ja annan olla tunteiden näyttelyn.
- pidättyväinen
Itse olen nuori kaurisnainen ja ehkä maailman pidättyväisin ihminen alkuun. En anna itsestäni mitään irti -ainakaan tunnepuolelta, jos epäilen vähääkään toisen ajatuksia. Vaatii luottamista, ennen kuin voin vaan antaa mennä. Toisaalta se suojelee, toisaalta se on maailman ärsyttävin piirre itsessäni, koska haluaisin ottaa tunnepuolella enemmän riskejä. Taustalla on siis petetyksi tulemisen pelko.
- kaurisnainen--
Jos toinen vaikuttaa vähänkin ei-kiinnostuneelta niin yhtä kylmä olen myös takaisin. Olen huomannut että huomiota tarvitaan ja paljon, että voi vamasti lähteä juttuun mukaan. Joidenkin hermoille käy ettei yleensä saa mitään vastakaikua. Olisi kiva oppia olemaan hieman innostuneempi ja avoin... tällaisia me kauriit ollaan.
- karukauris**
Jos kauriille tupaan heitetään:
a) lunta
b) vettä
c) ......?
niin kauris ei lepy enää KOSKAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sen jälkeen kauris on niin ujo, ja on päättänyt tulla vieläkin ujommaksi. Kauris menee täydellisesti lukkoon ja tukkoon. Turha sitten tulla ruikuttamaan enää.
Säätilatkaan ei auta kauriin lepyttelemisessä. Vinkkinä sanoisinkin sinulle: lähde muille maille!! Se on sun ainut pelastus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216848Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122763
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728