Apua! Clomeista

Voihan venäjä!!! Minun olisi pitänyt aloittaa clomit jo eilen eli kp3, mutta unohdinpa sitten sen. TYPERYS!!!! Paniikissa otin kuitenkin tänään sen tabletin. Mitähän nyt tapahtuu? En ole saanut lääkäriä tietenkään kiinni, jotta olisin voinut kysyä asiaa. Paska homma. Osaako joku sanoa, syönkö nyt ihan normaalisti siihen kp 7 asti, jolloin siis tulee tuota syötyä yksi päivä liian vähän. Voi v***u!
5698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

syöt sinne kp8 asti =)

ja sitten ultraan!

Äänestä

unohdin ottaa kp3, niin otin sit 4.-8 kp eikä käynyt kuinkaan!! Ultrassa kp 11-13 (en muista mikä se noista päivistä oli) munikset oli kehittynyt hyvin ja kaikki kunnossa! Et ei mitään hätää!:) Hyvää viikonlopppua!

Äänestä

Minulla oli ohjeena syödä clomeja kierron 5.-9.-päivinä. Minulla ei kylläkään ultrattu mitään, söin clomeja pienimmällä annostuksella 4 kierron ajan ja ovulaatio tuli (tikutin testeillä kp:nä 15 eteenpäin niin kauan että ovulaatio tuli, vaihteli kp. 16-21. välillä, mutta tuli kuitenkin joka kerta). Sitten oli taukoa ja taas 4 kierron ajan clomeja samalla annostuksella. No ovulaatio tuli ja yksi raskaus joka meni kesken viikolla 6. Nyt menossa metformiini hoito Pco:n hoitoon.

Äänestä

Kiitos kaikille vastanneille. Ja myönnettäköön nyt ihan ääneen, että taisin eilen vähän ylireagoida, mutta se vaan on sellaista, kun toivoo jotakin asiaa enemmän kuin mitään muuta. Kyllähän te tiedätte...

Äänestä

voit alottaa 4.pvänä myös, sama annos ja 5 pvän kuuri. ei ole turhan tarkkaa yhden pvän heitto alkukierrosta. eli nyt sitten syöt 4, 5, 6, 7 ja 8 pvä clomeja.

toinen vaihtoehto olis viel ollu kierron 5-9 pvä joten et ole myöhässä.

plussaonnea!

t. dr feelgood

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tampio!!!! kirjoitti:

Voihan venäjä!!! Minun olisi pitänyt aloittaa clomit jo eilen eli kp3, mutta unohdinpa sitten sen. TYPERYS!!!! Paniikissa otin kuitenkin tänään sen tabletin. Mitähän nyt tapahtuu? En ole saanut lääkäriä tietenkään kiinni, jotta olisin voinut kysyä asiaa. Paska homma. Osaako joku sanoa, syönkö nyt ihan normaalisti siihen kp 7 asti, jolloin siis tulee tuota syötyä yksi päivä liian vähän. Voi v***u!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu