kotisivut näkyviin

olen tehnyt kotisivut, mutta en saa niitä millään konstilla nettiin??? Mikä neuvoksi??
4251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä ainaski käytin Ws_ftp ohjelmaa kotisivujen siirtämiseksi. Sen saa netistä. index.html on tärkee juttu. Se pitää olla oikein. Joo helppohan ne yksinkertaset sivut on tehdä (en tietysti tiedä millaset sulla on), mut se siirtäminen nettiin onkin vaikeeta. Itelläkin meni siinä monta päivää.

Äänestä
  • Mullakin meni melkein puoli tuntia ennenkuin sain downloudattua ftp-ohjelman, asennettua sen ja siirrettyä kotisivut nettiin.

    Tosi urakka. Ja mä sentään oon kymmenkunta kertaa käyttänyt tekstipohjasta ftp:tä 80-luvulla.

    Äänestä

  • tumpeelo kirjoitti:

    Mullakin meni melkein puoli tuntia ennenkuin sain downloudattua ftp-ohjelman, asennettua sen ja siirrettyä kotisivut nettiin.

    Tosi urakka. Ja mä sentään oon kymmenkunta kertaa käyttänyt tekstipohjasta ftp:tä 80-luvulla.

    Käyttänyt ftp:tä 80-luvulla ???
    LOL !!!!

    Äänestä

  • peelo kirjoitti:

    Käyttänyt ftp:tä 80-luvulla ???
    LOL !!!!

    ftp 'keksittiin' jo pikkuisen aikaisemmin kuin www.

    Lue esimerkiksi RFC172. Se on vuodelta 1971. ftp:tä käytettiin jo arpanetissä.

    Tosin et varmaan tiedä mikä on RFC tai arpanet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä teen kirjoitti:

olen tehnyt kotisivut, mutta en saa niitä millään konstilla nettiin??? Mikä neuvoksi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu