Onko vaatekauppojen pukukopeissa valvontakamerat esim. siltä varalta jos joku pistää siellä reppuun jonkun tavaran? Inhottaa jos on, en enää koskaan mene sovitukseen...
vaatekaupoista
ppsosdd
6674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joissakin on. Yleensä se on kyllä mainittu, jos sovituskoppeja kuvataan. Yleensä kamera valvonta suoritetaan niin, ettei suoraan koppeihin kuvata. Kyllä se siitä. Sitten kun kasvat aikuiseksi, tulet sinuiksi oman vartalosi kanssa.
Eli jos siellä pistää jotain laukkuun niin kukaan ei tajuu mitään?
No riippuu siitä onko siellä se koppia kuvaava kamera ja joku joka niitä kameroita juuri sillä hetkellä tuijottaa. Yleensä vaatekaupoissa on kuitenkin ovella hälyttimet mihin sitten viimestään jää kiinni. Väripatruunan jos yrität itse vaatteesta irrottaa, niin saattaa käydä huonosti.
Mut eihän läheskään kaikissa kuteissa oo mitään hälytintä..? Vai onks se joku huomaamaton? Ainakaan niissä meikeissä ja missälie hiuspannoissa ei ole mitään.
Sinä puhuit vaatteista ja sovituskopeista, etkä mistään meikeistä. Luulin, että halusit kysyä kuvataanko ihmisiä sovituskopeissa kun he sovittavat vaatteita.
Monissa meikeissäkin on sitä paitsi hälytin (samoin lähes kaikissa vaatteissa), se vain on ihan erilainen kuin mikä vaatteissa on. Kyllähän tavaraa saa kaupasta varastettua, jos osaa välttää kiinnijäämisen. Harvemmin vaan voi tietää onko kaupassa kameravalvonta ja onko tuotteessa hälytin (ja kuinka sen saa tarvittaessa pois).
sehän on lailla kielletty? eiks just joku kauppa joutun maksaa iha sikana ku niil oli ollu kamerat sillee.. sehän ois jtn tirkistelyy..