Hei!
Minkälaisia taloja tuon otsikon nimisessä on? Ovatko harmaita ja ovatko vain uudet,hienot talot Runosmäessä siellä Lipunkantajankadun suunnalla?
Minkälaisia taloja tuon otsikon nimisessä on? Ovatko harmaita ja ovatko vain uudet,hienot talot Runosmäessä siellä Lipunkantajankadun suunnalla?
Vastaukset 4
Vanhimmat
18 katsomaan niin tiedät totuuden.
Kivaa seutua mielestäni. Hain juuri viikko sitten Ikeasta pakettiautollisen sisustustarvikkeita ja nyt laittelen niitä paikoilleen. Justiinsa äsken nautin välikahvit parvekkeella ja nautin näköalasta ja raikkaasta ilmasta. Täällä ei parveketupakointi tunnu olevan ongelmana niinkuin entisessä taloyhtiössäni. Kuntoilemaan pääsen tosi kätevästi ,samoin kuin kauppaasioillekin.
Torstaisin käyn Citymarketissa ostamassa kerralla enemmän mutta muuten käytän idyllisiä lähikauppoja joiat tässä on riittämiin.
Tässä oman taloni vieressä on kummallakin puolella harmaa talo. mitä ihmeen merkitystä talon värillä on sulle? Ihan tuntuvat tyytyväisinä asuvan nuo harmaissa taloissa asuvatkin.
Olen asunut aikoinaan Parolanpolku 8 ilman autoa. Minun mielestäni tylsä paikka. Jos uudestaan muuttaisin Runosmäkeen, niin asuisin mieluummin jossain lähellä Runosmäen kirjastoa tai sitten asuisin lähellä Runosmäen Supermarkettia.