Lampun vaihtaminen

Olisko jollain tietoa miten saan helpoiten(tai ylipäätään) solifer xtr-50 etulampun vaihdettua. Kinkkien halveksijat älköön vaivautuko.
25130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikäli keula on samannäköinen kuin Fude Sportissa, siis jääkiekkomaski lampuilla, toimi näin: Maskin alaosasta isokantainen ruuvi irti. Hanskalokeron päältä nurkista kaksi pientä ristipäätä sekä koristelippa irti etupyörän päältä. (Neljä ruuvia). Sen jälkeen ratti sivulle ja mojautus alasuuntaan vuoronperään ohjausakselin sivuille. Näin pysyvät muoviset kiinnikkeet ehjinä.

Äänestä
  • Tosiaan lähti, ja helposti eikä katkennut yhtään klipsiä. -Älää vaan missään tapauksessa tunkeko talttameisseliä saumoihin. Se on turhaa ja jäljet pysyviä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fanne kirjoitti:

Olisko jollain tietoa miten saan helpoiten(tai ylipäätään) solifer xtr-50 etulampun vaihdettua. Kinkkien halveksijat älköön vaivautuko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu