Pois seksisivuistoilta.

ei enää ole "kivaa"

Yritän päästä pois tuosta pakkomielteestä selata sivustoja .Aluksihan se oli jännittävää ja kauniit naiset tietysti mukavampia katsoa,kun ne naiset työpaikalla yms muualla tosielämässä.Nyt pari vuotta lähetulkoon jokapäiväinen pakko etoo suunnattomasti.Minulla on palomuurillinen reititin joka estää 90 hakusanan käytön osoitteissa,joten "forbidden" tulee usein vastaan,onneksi.Mutta vieroitusoireet kyllä ovat samankaltaiset kuin lopettaessani tupakoinnin 15 vuotta sitten.Hermot ovat aika riekaleina,ja ajattelee että jos vielä vilkaisis edes vähän...Outoa on se,miten tähänkin voi jäädä "koukkuun"

1

1187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Addiktio

      Minulla on vähän sama ongelma. Käytän paljon aikaa seksisivustoilla, vaikka en hae sieltä seksiseuraa. Juttelu asiasta ja fantasiointi kiihottaa.

      Jotenkin se pitäisi saada loppumaan tai ainakin vähenemään. Hyvä ajatus olisi, jos selaimelta voisi kieltää pääsyn ko osoitteeseen.

      Haluaisin kuulla, miten muut ovatratkaisseet tämän ongelman

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      42
      2257
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      52
      1816
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      136
      1769
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1376
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1110
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      979
    8. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      20
      966
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      831
    Aihe