Yritän päästä pois tuosta pakkomielteestä selata sivustoja .Aluksihan se oli jännittävää ja kauniit naiset tietysti mukavampia katsoa,kun ne naiset työpaikalla yms muualla tosielämässä.Nyt pari vuotta lähetulkoon jokapäiväinen pakko etoo suunnattomasti.Minulla on palomuurillinen reititin joka estää 90 hakusanan käytön osoitteissa,joten "forbidden" tulee usein vastaan,onneksi.Mutta vieroitusoireet kyllä ovat samankaltaiset kuin lopettaessani tupakoinnin 15 vuotta sitten.Hermot ovat aika riekaleina,ja ajattelee että jos vielä vilkaisis edes vähän...Outoa on se,miten tähänkin voi jäädä "koukkuun"
Pois seksisivuistoilta.
ei enää ole "kivaa"
11194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minulla on vähän sama ongelma. Käytän paljon aikaa seksisivustoilla, vaikka en hae sieltä seksiseuraa. Juttelu asiasta ja fantasiointi kiihottaa.
Jotenkin se pitäisi saada loppumaan tai ainakin vähenemään. Hyvä ajatus olisi, jos selaimelta voisi kieltää pääsyn ko osoitteeseen.
Haluaisin kuulla, miten muut ovatratkaisseet tämän ongelman