muilla samaa??

viikolla 24 mennään ja pahoinvointi jatkuu.. luultiin pitkään että tämä on normaalia raskauspahoinvointia mutta selkis viime viikolla että eipäs olekaan. vaan työpaikkakohtaista pahoinvointii joka johtuu työpaikan huonosta ilmapiiristä ja kaikista nipotuksista! ahistaako muita?
1315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vastaavan olotilan ollessani edellisessä työpakassani.
Oli toisinaan niin paha olo, ettei henkeä saanut.
Kenenkään ei tarvitse sietää semmoista oloa!
Saat kyllä sairaslomaa (ainakin yksityiseltä) kyseisestä vaivasta, joten hop hop hakemaan!
Kyse on vakavasta asiasta, ja melko yleisestäkin nykyään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jennaaaaaaa kirjoitti:

viikolla 24 mennään ja pahoinvointi jatkuu.. luultiin pitkään että tämä on normaalia raskauspahoinvointia mutta selkis viime viikolla että eipäs olekaan. vaan työpaikkakohtaista pahoinvointii joka johtuu työpaikan huonosta ilmapiiristä ja kaikista nipotuksista! ahistaako muita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu