Simo Salminen

http://www.adressit.com/simonlevykauppoihin

Simo on ansainnut enemmän kuin surkean taiteilijaeläkkeen puolikkaan, joten olisi hyvä saada edes levy kauppoihin niin voisi irrota muutama taala ihmistä ilostuttamaan. Kovin on näet köyhäksi ja katkeraksi päätynyt hän.
3699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisi Simo voinut asiaa ajatella silloin kun oli vielä työelämässä. Pitääkö Suomessa hyyssätä kaikenlaisia julkkiksia ja urheilijoita sen takia, että ovat itse valinneet juopon uran?

Äänestä

Asui joku vuosi sitten naapurissa. Aika ilottomalta veikolta vaikutti. Olusia ostamassa joskus näki ei juuri muuten.

Äänestä

Luulisi että Spedeltä tai nykyisiltä perillisiltä liikenisi miljoonistaan muutama ropo Simon ylös nostamiseen suosta !

Monessa leffassa ja Speden viihdeohjelmissa oli mukana.
Ihmettelen vain, että tämäkin auttaminen jää yhteiskunnalle tai osalle hyväntahtoisista ihmisistä, joilla ei ole edes paljosta antaa !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ad Ressi kirjoitti:

http://www.adressit.com/simonlevykauppoihin

Simo on ansainnut enemmän kuin surkean taiteilijaeläkkeen puolikkaan, joten olisi hyvä saada edes levy kauppoihin niin voisi irrota muutama taala ihmistä ilostuttamaan. Kovin on näet köyhäksi ja katkeraksi päätynyt hän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu