Pelaa Jungeri niitä tietokonepelejäsi vielä kun ehdit ylen laskuun. 53 000 taloutta on sanonut luvan irki ja lisääntyy kiivaasti. Yle kusesa ja RAHAT EI RIITÄ.
53 000 taloutta sanonut irti
tv-luvan
3353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No jo rahat ei riitä niin sitähän saadaan lisää TV-maksuja nostamalla.
YLE näyttää pääjohtajansa johdolla kulkevan omaa, katsojista piittaamatonta tietään. Suuri osa tv-maksujen irtisanomisista tekstitysongelmien takia. Ja syypääkin kuulemma edelleen sama: laitevalmistajat. Aletaan sitten neuvoa ihmisiä laitteiden käytössä ja perustetaan puhelinpalveluita ja plääp-plääp-plää! Ja EHKÄ vastaisuudessa joudutaan ottamaan käyttöön poltettu tekstitys... Saahan sitä vääntää kättä laitevalmistajien kanssa, kun asiasta kärsii tavallinen kansa.
Miten monella firmalla on aikaa odottaa, että menetetään ensin 50 tuhatta, sitten toiset 50 tuhatta ja kun kaapeleissa analogiset lähetykset loppuu, niin vaikka vielä 100 tuhatta katsojaa? Ja arvatenkin vaje paikataan yrittämällä TV-maksujen korotusta?!
Missä tahansa muussa vastaavassa firmassa pääjohtaja kävisi vaikka omin käsin vääntämässä poltetut tekstit käyttöön lähetyskeskuksessa siltä istumalta, kun alkaisi tippua tietoja tyytymättömistä katsojista!
Eipä ole kaupalliset kanavat rohjenneet siirtyä DVB-tekstiin, vaikka mtv3:nkin lähetyksessä sellainen on koko ajan päällä, dummyna.
ahdinko.
HYVÄ! HYVÄ! HYVÄ!
HYVÄ! HYVÄ! HYVÄ!
HYVÄ! HYVÄ! HYVÄ!
HYVÄ! HYVÄ! HYVÄ!