Onko olemassa sellaista softaa / webbiohjelmistoa, jonka avulla pystyn tunnuksilla erkki ja salasana erkki yhdistämään palvelimeen x joka sitten ohjaa FTP-liikenteen palvelimelle y kansioon erkki.
Eli käytännössä jos naapurin Maija ottaisi FTP-yhteyden tunnuksillaan palvelimeeni Mika.net, hänen kotikansionaan näkyisi palvelimen Mika.org kansio Maija.
Tilanne on näin, että palvelimella y (Mika.org) on vain yksi FTP-tunnus jolla sinne voi siirrellä kamaa, eikä mahdollista ole saada lisää.
Palvelimella X (Mika.net) niitä on loputtomasti.
Tämä siksi, koska kotipalvelimessani (X, Mika.net) ei ole kovin huikea kaista joten olisi mukava saada sinne upittavat tiedostot menevän suoraan tuonne kuitujen päässä olevaan koneeseen.
KIITOS! AUTTAISI PALJON JOS APUA LÖYTYY!
FTP SYSTEEMI
3
589
Vastaukset 3
- kuulostelijafdsfdsfds
..että aiot jakaa palveluntarjoajan ftp tilaa (esim. ISO G) n kappaleelle ihmisiä. Tunnistuksen hoitaisit omalla personaalikoneellasi..
Melkeimpä 100% varmuudella käyttöehtojen vastaista tuollainen loiseläminen.- kalat
Maksullisesta palvelusta kyse, ja kysyin itse asiasta palveluntarjoajalta ja heille se oli yksi ja sama asia mihin tilaani käytän.
- itsekin tarkistanut
kalat kirjoitti:
Maksullisesta palvelusta kyse, ja kysyin itse asiasta palveluntarjoajalta ja heille se oli yksi ja sama asia mihin tilaani käytän.
jaa-a mahtaako olla totta.. aika paljon itse olen eri palveluita käyttänyt ja ongelmia tulee siinä vaiheessa, kun sulla on niitä asiakkaita ja kaistaa kuluu..
Yleensä sanovat noin, koska jos oikeasti joku rupee bisnestä kyhäämään niin tollasella pohjalla se ei tule onnistumaan muutenkaan. Epäilen vaan, että turhaa homaa teet kikkailemalla yhden tunnarin turvin, kun että ostasit oikean palvelun (detikoitu ftp-palvelin).
Onko ISO G kyseessä? Mulla olis tarvetta kans jakaa sitä kaistaa mun asiakkaille, joten ei mulla mitään ilmasta rahaa vastaan ole :) Turhaan kulutan maksetun palvelimen kaistaa jos ISO G sopii kuvioon, kun sellanenkin on).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212184Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko821342- 132948
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142727- 54656
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95652Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan95588- 13587
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11573- 65551
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44549Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28498Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36490- 124484
- 76473
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51457- 58447
- 41444