Helvetti kokemus!

(O_o)

Amerikkalainen Bill Wiese vätti käyneensä maanalaisessa helvetissä. Kirja bisnestäkö vaiko totisinta totta?

12

3164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matkaaja 5

      Näkisin että Helvettikokemus on opiksi ja varoitukseksi, joka on sen kokenut ja jeesushan siellä käyttää tutustumassa. Minullahan on myös vastaavia kokemuksia useampia ja myös taivaasta ta ainakin tosi hienosta paikasta, joka on tuhansia kertoja mukavampi paikka kuin tämänhetkinen. Uskoo ken haluaa.

      • että että

        kuitenkin kokisimme ns helvetin seuraavassa elämässämme maan päällä, vaiko onko henkimaailmassa jokin paikka jonne voi huonolla mäihällä joutua joksikin aikaa arestiin?

        Eräässä ohjelmassa jossa käsiteltiin helvetti kokemuksia, oli eräs henkilö joutunut hetkeksi paikkaan, sellaiseen hämärään paikkaan jossa roikkui naruissa, vai seinillä, no jommin kummin kelloja ja tää sit oli kuullu jumalan tms sanovan hänelle että sinä tulet joutumaan tänne.


    • menestyy kivasti

      no taitaa kyllä vahvasti bisnestä olla... Vai ihanko ilmaiseksi hyvää hyvyyttään lentelee ympäri maailmaa luennoimassa ja kirjaa kauppaamassa? :P

      • niin tai näin

        Kaveri väittää että yöllä kun oli käymässä nukkumaan, niin kaveri lähtikii lentoon ja lensi jonnekin vuoren huipun yläpuolelle jossa näkyi ammottava aukko ja hän alkoi vaappua ja putosi rotkoon. Siellä hän huomasi olevansa vankityrmässä paikassa, jota valaisi vain viereltä menevä laavameri! siellä oli kuuma ja jano ja hän tunsi että samassa tyrmässä oli muita vihamielisiä olentoja, joilla oli kalansuomuinen nahka. Hän näki siellä myös isoja rottia jotka oli kaulapannasta ketjulla kiinni kiviseinään. Hän njäki siellä myös olentoja jotka olivat olleet siellä useita tuhansia vuosia! Hän kuuli myös ihmisten huutoja, koska demonit oli laitettu kiduttamaan ihmisiä! Sairasta touhua, siis kertakaikkiaan!

        Vittu kelatkaa!!!!!!!


      • Realisti__

        Minullakin on hiton hyvä mielikuvitus, joten voisin keksiä ihan vastaavia juttuja. Älä nyt moisesta yöunia menetä.


    • Noita-Nainen.

      Taitaapi Bill olla aikamoinen "business man"...;)

      Helvetti on olemassa, mutta se on ennenkaikkea OLOtila...

      • Heebo

        Ja mistäs h***stä sää sen tiiät. Olekko ite käyny (älä vaan väitä)


    • tolianteinen

      tulee mieleen että kun jeesus kuoli ristissä lunastakseen synnit jotta meillä olis iankaikkinen elämä,miten on sit mahollista että kyseinen "bisnesmies" olis sinne joutunut ja että olis koko paikka olemassa.
      kristinuskoa he itse kysenalaistaa mokomalla väitteellä.
      yksinketaistaan asia. sinä teet jonkun virheen ja minä otan syyt niskaan ettet sun tarvi kärsiä rangaistusta.
      tää on jumalan sanoma, hän rakasti meitä niin paljon että oma poika sai kärsiä ristissä että meillä olisi iankaikkinen elämä,joten tuntuu kummaliselta että koko helvetti juttu olis olemassa.

      • migeboy

        Helvetti on olemassa, ja Jumalan tahto on, että kukaan ei sinne joudu, sinne helvettiin kuitenkin voi joutua. Sinne ei joudu, jos uskoo Jumalaan, ja sen että Jeesus kuoli ristillä jotta olisi iankaikkinen elämä. Saan kirjoituksestasi täysin sen käsityksen, että käsityksesi mukaan kaikki pääsevät taivaaseen, ja että kukaan ei helvettiin voi joutua. Olen itse kuitenkin eri mieltä asiasta.


    • Yambe

      Kirja on pelkkää bisnestä ja törkeää rahastusta/huijausta/kusetusta/ilkivaltaa.

      • myös lukenu?

        ---


    • JSK2016

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11089
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      46
      8541
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      133
      5376
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3684
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3608
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3288
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2569
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      39
      2091
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1816
    Aihe