AINUTKERTAINEN ELÄMÄ

Hyvät nuoret lukekaapa tältä palstalta Tea:n keskustelu kokonaisuudessa "ÄLÄ PILAA ELÄMÄÄSI" on muuten asiaa.Etenkin minun ikäiset tytöt,olemme riskiryhmää,joten muistakaa kun astutte kaveriporukoiden autoon niin laittakaa ihmeessä turvavyöt kiinni hetken päästä voi elämä olla piloilla.
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet oikeassa tiedän miltä tuntuu menettää paras ystävä vain sen takia ettei turvavyö ollut kiinni. Kiinnitän itse vyön aina edessä ja takana tehkää samoim sillä elämä on ainutkertainen lahja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piritta 87 kirjoitti:

Hyvät nuoret lukekaapa tältä palstalta Tea:n keskustelu kokonaisuudessa "ÄLÄ PILAA ELÄMÄÄSI" on muuten asiaa.Etenkin minun ikäiset tytöt,olemme riskiryhmää,joten muistakaa kun astutte kaveriporukoiden autoon niin laittakaa ihmeessä turvavyöt kiinni hetken päästä voi elämä olla piloilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu