radioo

Tuo 01vm volvon putkiradio ei hyväksy mp3 levyjä...ja aikamoinen ongelma olisi tuo repiä irti.

Mitäs esim hifi miehet tai muuten vaan mankkaa vaihtaneet olette tehneet??
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Äänenlaatu on vallan erinomainen, joten ainakaan sen takia ei tuota soitinta kannattaisi vaihtaa.

Osta Applen iPod hieman isommalla kiintolevyllä, Sitten Volvoon >2001 löytyy iPod adapteri. Se maksaa noin 200 dollaria, mutta tuolla vehkeellä iPod integroituu lähinnä cd-vaihtajaa muistuttavaksi laitteeksi. Kun olet tuohon iPodiin laittanut vaikka 30GB mp3-musiikkia, niin voit sinne lisäksi laittaa soittolistoja tietokoneella. Soittolistat vaihtuvat "1-10"-nupista. Ratin napeista saa vaihdettua kappaleita ja volyymiä. iPodin voi piilottaa jonnekin, kun siinä myös virrankytkentä menee stereon mukaan. Samanlainen kai on uudessa V70:ssa optiona.

http://www.id.volvocars.com/salesandservices/maintenance/volvoserviceoffers/new_channel/iPodplugplay.htm

Kari N.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


radisti kirjoitti:

Tuo 01vm volvon putkiradio ei hyväksy mp3 levyjä...ja aikamoinen ongelma olisi tuo repiä irti.

Mitäs esim hifi miehet tai muuten vaan mankkaa vaihtaneet olette tehneet??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu