mitä ihimettä?

täällä puhutaan julkisista ja yksityisistä lääkäreistä...no onko ne julkiset sitten myös ihotautien erikoislääkäreitä ja mistä semmosen tavoittaa? ja miksi sen taksat on halvemmat?
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

puolen ihotautilääkärille pääsee vain yleislääkärin kirjoittamalla lähetteellä. Sinne ei kauhean helposti pääse, kun lääkärit eivät lähetteitä tuosta vain kirjoittele ja voi joutua odottamaan pitkäänkin ennen kuin saa ajan. Tuo maksaa vähemmän juuri sen takia, että kyse on julkisesta puolesta, jossa asiat tuntuvat takkuilevan vähän liiankin helposti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töööööt kirjoitti:

täällä puhutaan julkisista ja yksityisistä lääkäreistä...no onko ne julkiset sitten myös ihotautien erikoislääkäreitä ja mistä semmosen tavoittaa? ja miksi sen taksat on halvemmat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu