Mitäs luulette/tiedätte, onkohan Suomalaisilla pankeille rahaa kiinni näissä Subprime-luotoissa. Pankithan ei liikesalaisuuteen vedoten kerro asiaa kuin pakon edessä. En ole kyllä huomannut, että olisivat asian kieltäneetkään. Siis onko yllätys muhimassa?
Asiallinen kysymys
asiantuntijoille
5537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eivätkö he päinvastoin ole sanoneet, etteivät ole sotkeutuneet mitenkään subprime-juttuihin.
että pankkien sijoitusvarallisuudesta suurin osa olisi kiinni näissä roskaluotoissa! Tämä tarkoittaa luonnollisesti sitä, että kulissien takana jo suurin osa varoista ON JO MENETETTY ja aivan ennennäkemätön pankkikriisi jälkiseurauksineen on aivan kulman takana!! Käytännössä pankin velkaorjat menettävät kaiken, pankkien eräännyttäessä kaikki luottonsa konkurssilta välttyäkseen, sama koskee muitakin kerskakulutusluottoja, eli pakkohuutokauppaan menee ikivelkaisten asunnot!!
Edessämme on ennennäkemätön lama, tämä on todellisuus, jota on hallituksen taholta peitelty tarkoituksella paniikilta ja massaitsemurhilta välttymiseksi!!
Nyt kannattaa myydä, jos vielä jollekin kelpaisi, vaikka alella ja maksaa kaikki luotot pois!! Velattomana vuokralla on turvallisinta olla n.y.t.!!
Valtio ei tule tällä kertaa näiden luottosekoilujen maksumieheksi!!
ROMMAUS JA LAMA OVAT JO TÄÄLLÄ, ETTEKÖ NÄE????!!!!
mihin laitan ne kaupasta saamani kymmenet tai sadat tuhannet €urot jotta ne ovat turvassa ? Vuokravakuudeksi, pankkiin ?
Vastaus muuten kysymykseesi: EMME NÄE
Kysypä miten hän aikoo saada lainat nopeammin kuin maksuaikataulusopimuksessa sanotaan? Pankki ei sopimusta riko. Enkä minä maksamalla lyhennykset kuten on sovittu. Siis hauskaa spekulaatiota.
Suomalaisia pankkejahan ovat Osuuspankki, S-pankki ja ei muita, jotain paikallis saastopankkeja on joo, oolandsbankenia ei voi laskea suomalaiseksi, joten vastaus kysymykseesi onkin jo otsikossa.