Tässä suuressa maailmassa

paljon kysymyksiä, joihin
ei ole vastauksia

rakkautta ja iloa joskus,
elämässä, ei aina

pahuus,kuolema ja tuska
elämässä joskus, ei tietoa

tässä elämässä, tänä päivänä,
jokin hukassa
3228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että useimmiten meillä hukassa poloinen rakkaus.

Äänestä
  • ei mene oikein.

    Äänestä

pahassa maailmassa, kaikesta huolimatta
elämä jatkuu..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tiedä kirjoitti:

paljon kysymyksiä, joihin
ei ole vastauksia

rakkautta ja iloa joskus,
elämässä, ei aina

pahuus,kuolema ja tuska
elämässä joskus, ei tietoa

tässä elämässä, tänä päivänä,
jokin hukassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu