220c

missä vika 94 bensa mersu kun välillä häviää virrat ihan kaikki ja tyhjäkäynti vaihtelee ja huonosti käynistyy. toisinaan taas pelaa kuin ajatus. Vika ilmeni noin kuukausi sitten, loppu äkkiä ja nyt maanantai ja tiistaina reistaili mutta nyt taas kaikki kunnossa.
3341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

virtalukko

Äänestä
  • Ajattelin aivan samaa. Kiitos vastauksesta.

    Äänestä

  • MB. kirjoitti:

    Ajattelin aivan samaa. Kiitos vastauksesta.

    Maadoitus moottoriin/runkoon,akun kenkät,virtalukko(jos ajettu paljon on todennäköistä,kopputtele virtalukon pohjaa kun vika ilmenee) ,releet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MB.. kirjoitti:

missä vika 94 bensa mersu kun välillä häviää virrat ihan kaikki ja tyhjäkäynti vaihtelee ja huonosti käynistyy. toisinaan taas pelaa kuin ajatus. Vika ilmeni noin kuukausi sitten, loppu äkkiä ja nyt maanantai ja tiistaina reistaili mutta nyt taas kaikki kunnossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu