Jokela - kirottu kylä

entinen naapuri

Kuolenmanvarjo on aikaisemminkin laskeutunut Tuusulan Jokelan ylle.

Runsaat 20 vuotta sitten alkoholisoitunut, mielenterveysongelmainen rikospoliisi teki laajennetun itsemurhan surmaamalla virka-asella perheensä ja itsensä.

Jokela - kauhujen kylä.

5

2126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ocos

      Rikosylikonstaapeli toimi huumeryhmässä ja tais nappailla itsekkin jotain kamaa takavarikoista.Tätäkään juttua ei sitten kunnolla tutkittu,eikä pahemmin uutisoitu.Teloitti perheensä olohuoneessa.Kangasalan ex apul. nimismies ampui haulikolla päähänsä perheen edessä,onneksi vain itsensä.Kangasalla oli vastaavia tapauksia 3kpl 1985-1993 ja poliiseja 15kpl melkoinen hävikki.

      • ihmisiä ovat

        poliisitkin.Heillä on aseensa kuten metsästäjillä ja kriminaaleillakin.Aivan hyvin ampumiset olisivat voineet tapahtua missäpäin suomea hyvänsä.


      • uuuuh
        ihmisiä ovat kirjoitti:

        poliisitkin.Heillä on aseensa kuten metsästäjillä ja kriminaaleillakin.Aivan hyvin ampumiset olisivat voineet tapahtua missäpäin suomea hyvänsä.

        siellä ei ihmisillä ole omaa tilaa, siksi monella alkaa viiraamaan..


      • pohjoisessakin
        uuuuh kirjoitti:

        siellä ei ihmisillä ole omaa tilaa, siksi monella alkaa viiraamaan..

        osataan,Esimerkkinä Rovaniemi!


    • aaaaaaaaaaaa

      ja jokelassa oli myös se iso junaturma. jokela on kirottu kylä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      112
      4707
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      175
      4438
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      103
      1853
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1691
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1453
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      367
      1162
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1159
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      1030
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      72
      1029
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      968
    Aihe