Tuolla edellä joku muukin valitteli akvaariomaailma-lehden vaikeaa saatavuutta. meilläpäin sama juttu, kaupasta ei löydy irtonumeroita ja eipä se lehti tunnu kulkevan tilauksestakaan. Tilasin noin kuukausi sitten itselleni kyseisen lehden eikä sitä vielä ole postilaatikkooni tipahtanut. Milloin on mahtanut ilmestyä viimeisin akvaariomaailma lehti? Karprintiltä kun ei tunnu helposti saavan ihmistä puhelimeen, on vain vastaaja päällä niin arkisin kuin pyhinäkin.
Akvaariomaailma
akvaristi
7468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kyllä kuulostaa tutulle tuo homma. Itse olen yrittänyt lukuisia kertoja soittaa sinne, mutta usein siellä ei ketään ole vastaamassa. Soitin sitten suoraan Maija Salmelle ja lopetin tilaukseni, sillä vuonna 2000 en ole saanut kotiini kuin 1 numeron, ilman, että olen erikseen Karprintille soittanut ja pyytänyt lehteä lähettämään. Kestotilaajana olin vuosia, en ole enää!
Ihmetyttää koko painotalon touhu!
Jokaisen numeron olen saanut kotiin ajallaan. Eikä tilauksen kanssakaan ollut mitään ongelmia, postitin vain tilauskortin.
Vaikka lehden taso ei aina päätä huimaakaan, niin tilaajana pysyn. Suomessa ei valinnan varaa akvaarioaiheisissa julkaisuissa kovinkaan paljon ole. Mukava edes joskus saada jotain aiheeseen liittyvää suomenkielistä luettavaa.
Kun saisi käsiinsä tilauskortin, sellaisen vanhanaikaisen postitse lähetettävän lappusen, mutta eipä ole käsiini osunut!
Tilauskuponki löytyy netistä os:
http://www.karprint.fi/Akvaariomaailma/AKMKORT.html
Onko kukaan tuolla tilannut? Meneekö tilaus edes perille. Kys. lehden sivuilla muuten sanotaan että ilmestyy 6 kertaa vuodessa, tilauskupongissa että 8 kertaa vuodessa. Miten on?
pitäis olla outlook sähköposti,´ilmeisesti. Muuten siellä kun menee toista kautta tilauksen tekoon niin tulee täsmälleen samanlainen tilauskuponki jossa ilmoitetaan lehtien määräksi 6 kpl vuodessa. Mutta oli siinä yks puhelinnumero, pitäiskö sitä vielä kokeilla? Eli Karprint 09-41397300. On se nyt kumma jos ei tilausta perille saa.
On sinne Karprinttiin vielä sellainenkin numero ilmoitettu jonka pitäisi päivystää 24 tuntia/vrk. Siihen numeroon kun soittaa on siellä vastaaja päällä johon voi sanella tilauksensa, vaan kun ei lehteä ala kuulumaan. Se numero on muuten 09-2569108, jos joku haluaa kokeilla onneansa.
:)