apua.. mulla on nyt pari päivää tullut verta molemmista nänneistä, mitä voi olla? silleen tippa kerralla tulee, ei siis paljoa, mutta kumminkin niin että tuhrii paidan rintojen kohdalta.. pitäisikö soittaa neuvolaan, vai ootella että loppuisi.? nyt siis rv22 meneillään..
verta nänneistä!
mitä voi olla..?
2394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
jos on lisäksi kauheen kipeet tissit,lämpöä/kuumetta niin kandee miettii onko tissit saanu kylmää ettei ole tulehdusta.rintatulehduksessa on yleensä yhtenä oireena verinen vuoto...itselläni ei koskaan ole ollut mut kavereilla on..päivystykseen ainakin soittaisin ja kysyisin onko syytä huoleen. toivottavasti ei ole mitään vakavaa..
Jos suvussanne on rintasyöpää niin on melkein varmaa että tuon eireen mukaan on myös sinulla. Rintasyövän ensimmäisiä oireita ovat juuri mainitsemasi! En mene takaamaan mutta olen melko varma asiasta.