runo raskaudesta

Tietääkö kukaan jonkun kivan runon jolla voisi kertoa raskaudesta sukulaisille? Olen joskus kuullut sellaisia, mutta nyt en voi löytää mistään..
Kiitos!!!
31284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tänään salaisuuden suuren, kuiskaan mukaan tuulen.
On masussani pienet sormet ja varpaat,
nyt jo varmaan arvaat:
on ilomme suuri ja rajaton - meille vauva tulossa on.

Tosta on toinenkin versio jotenkin niin että "Näkyi ultrassa pienet sormet ja varpaat..." Tai jotain sellaista.

Äänestä
  • www.positiivarit.fi siellä on paljon erilaisia

    Äänestä

  • tuo on hyvä laittaa esim tekstiviestinä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mammin kirjoitti:

Tietääkö kukaan jonkun kivan runon jolla voisi kertoa raskaudesta sukulaisille? Olen joskus kuullut sellaisia, mutta nyt en voi löytää mistään..
Kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu