jyväskylän liikenteen bussit

Oletteko kulkeneet jyväskylän liikenteen bussilla koiran kanssa?
saako kulkea edes koiran kanssa paikallisliikenteen busseissa?
jos saa ottavatko maksua?
81986
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei itsellä koiraa ole, mutta oon ainakin nähny, että bussissa koiria on kyydissö ollut. Siitä en tiedä maksaako se mitään, mutta tuskinpa vaan.

Äänestä
  • ..voi maksaakin. Ihan karseat hinnat busseissa muutenkin, yölisä on suorastaan sikamainen.
    Onneksi pyhälisää ei täällä ole, toisin kuin Kuopiossa.

    Äänestä

  • tiedä.. kirjoitti:

    ..voi maksaakin. Ihan karseat hinnat busseissa muutenkin, yölisä on suorastaan sikamainen.
    Onneksi pyhälisää ei täällä ole, toisin kuin Kuopiossa.

    ...sitten olikin hyvä vinkki Jyväskylän liikenteelle kohentaa talouttaan edes pikkasen... nimittäin tuo YÖLISÄ... ei muutakuin toteuttamaan ja ottamaan käyttöön :)

    Äänestä

Saa kulkea koiran kanssa. Ei maksa, se koira on "matkatavara" :)

Äänestä
  • kyllä jkl liikenteen linja-autot huonossa kunnossa. lähin säykistä tulee kaupunkiin linkillä ku piti päästä lääkäriin niin olo alkoi käydä niin huonoksi että alkoi oksettaa.
    linja-auto pomppi ja kolisi. ei sitten missään sillä autolla päässy tasaista kyytiä.

    olis kiva tietää että kuka ne oikein katsastaa....

    Äänestä

  • pahoinvoiva_ kirjoitti:

    kyllä jkl liikenteen linja-autot huonossa kunnossa. lähin säykistä tulee kaupunkiin linkillä ku piti päästä lääkäriin niin olo alkoi käydä niin huonoksi että alkoi oksettaa.
    linja-auto pomppi ja kolisi. ei sitten missään sillä autolla päässy tasaista kyytiä.

    olis kiva tietää että kuka ne oikein katsastaa....

    Liikenteen hinnat ovat korkeimmat valtakunnassa.
    Korotuksia korotusten päälle..Perkele
    ...Saisi edes palvelua,---mutta EI!

    Äänestä

- Hinnat jumalattoman korkeat.
- Aina myöhässä.
- Kuskit erittäin vittumaisia.

Uusi slogan kyseiselle firmalla: Jyväskylän liikenne kävellen olisit jo perillä!

Slogania saa käyttää vapaasti.

Äänestä
  • Hinnat kyllä jumalattoman korkeat, mutta vaikka itsekin bussilla kuljen päivittäin, on se harvoin myöhässä. En edes muista milloin viimeksi. Sillä linkillä jolla menen on ennemminkin se ongelma, että se on aina liian ajoissa.
    Ja kyllä muuten on mukavia kuljettajia kolmosella. Enkä minä muutenkaan ole usein vittumaisiin kuskeihin törmännyt. Muttamutta, riippuu ehkä millä linkillä kulkee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nöpsö kirjoitti:

Oletteko kulkeneet jyväskylän liikenteen bussilla koiran kanssa?
saako kulkea edes koiran kanssa paikallisliikenteen busseissa?
jos saa ottavatko maksua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu