Sas näyttää peruneen jo tässä vaiheessa kuuta kaikki aiemmat DASH-lennot, hienoa että asiasta ilmoitetaan oikein virallisesti vaikka kaikki tietäisivätkin ettei lentoja lennetä. Rahojen palautus ilmeisesti onnistuu vaikka olisikin varannut lennon esimerkiksi ebookersin tms kautta? Onnistuuko lennon vaihto esimerkiksi päivää aiemmaksi (Tre-Köpis) , vai onko helpointa perua lento ja pyytää rahojen palautusta ja tehdä uusi varaus?
SAS perunut ison kasan lentoja
Pörrö77
4639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitäs valitsit SAS:n!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????
... SAS-DASH on ainoa joka lentää suorana Tampere-Köpis väliä. Joillekin aika on rahaa.
Kysy SAS:lta, mutta uskoakseni voit vaihtaa lennon ajankohtaa. Jos varauksesi on klo 6.20 lähtevälle lennolle Tampere-Kööpenhamina, joka on toistaiseksi peruttu, voit vaihtaa sen iltapäivälenolle esim. samana tai edellisenä päivänä mikäli koneissa on tilaa. Iltapäivälento on lennetty koko ajan aikataulujen mukaan. Mutta jos et tee mitään, SAS reitittää sinut uudelleen. Ovat yhteydessä sinuun ja tarjoavat todennäköisesti lentoa Tampereelta Köpikseen Arlandan tai Helsigin kautta. Saapumisaikasi Köpikseen tulee olemaan runsas tunti alkuperäistä aikatauluasi myöhemmin. Jos haluat, saat myös peruuttaa lentosi ja SAS palauttaa kaikki rahat.
Jos olet varannut E-bookersilta, ko. matkatoimisto on luultavimmin se, joka ottaa sinuun yhteyttä.
Itselläni oli varattuna SASsin lento Helsingistä Tukholmaan. Lennon lensi kuitenkin ihan ajallaan Blue1:n Avro-lentokone. Minulle on aivan sama kuka lennon lentää, kunhan vain pääsen suht. ajallaan ja turvallisesti perille. Kiitos kuuluu siis Blue1:lle ja sen ystävälliselle henkilökunnalle!