Täällä on ennenkin kyselty noista, mutta jokohan olisi kokemuksia iber worldin kanssa lentämisestä ja/tai aparmentos las tejasista Inglesissä? Ollaan menossa parin viikon päästä ja olis kiva kuulla kokemuksia
iber world ja/tai Las Tejas
timin1
4303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
hei, iber worldista sen verran että ainakin me koimme sen huonona lentoyhtiönä jos vertaa vaikka toiseen espanjalaiseen spanair, joka on taas tosi hyvä. Ruoka iberworldilla oli tosi huonoa ja ainakin takana jalkatila oli tosi pieni. Itse on 165 cm ja polvet seuraavassa penkissä kiinni. en aio käyttää enää.
Kiitti vastauksesta. Harmi, mihinkähän meikäläinen 183 senttisenä tunkee polvensa. Täytynee alkaa kulkemaan Hesan kautta.
Ahdasta oli, eikä matkustamo henkilökuntakaan osaamisellaan vakuuttanut, vaan sai homman näytämään käsittämättömän vaikealta, vai liekö ollut tarkoituskin saada ajankulua viideksi tunniksi normaaleista juoma-, ruoka- ja myynti kierroksista. Yleensähän lento emot hoitaa kyseiset kierrokset 2,5 - 3 tunnin lennoillakin samankokoisessa koneessa samalla henkilömäärällä ihan sutjakkaasti.
Nyt on taas palattu tänne pimeään ja märkään. Minulle jäi ihan hyvä maku iberworldistä. Ainakin verraten Spanairiin. Meillä oli mennessä oikein ruhtinaalliset tilat, kun istuttiin varauloskäynnin luona ja paluussakin polvet mahtui 183 senttisellä millilleen. Henkilökunnasta jäi ihan ihan hyvä kuva. Kaksi osasi Suomea ja kolmaskin jonkun sanan. Ruoka oli suunnilleen samaa kuin spanairilla, mutta toinen voileipäateria puuttui. Juomakärryt kulki tiheämpään kuin Spanairilla, mutta olipahan seurattavaa. Meikäläinen kun ei kuitenkaan osaa nukkua istuen. Maaliskuussa sitten taas.