Kyllä näin on!

Talo ilman aitan polulla astelevaa emäntää on kuin hevonen ilman kivirekeä.
5498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kivirekeen
Kummalla ajattelit olevan raskaampi taakka : isännällä vai hevosella?

Äänestä

Kevyttä kenttähuumoria...... ihan hyvä ;))

Äänestä

No heh heh,nyt on kiva mennä hekotellen nukkuun.
Kivireki...hihhih...

Äänestä

saat edelleenkin kulkea hankkija-lippis päässä ja
nokijat jaloissa puhumattakaan uuno-alkkareista.

Kyl käyp katteeks.

Kossua en kyllä kantaisi takataskussa, mutta ma-
tillinen viskiä, konjamiinia tai ponua virkistää
kummasti ruunepärisoluja aivoissa.

Äänestä

Asia on just kuin kirjoitit.

=DW=

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kalle kirjoitti:

Talo ilman aitan polulla astelevaa emäntää on kuin hevonen ilman kivirekeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu