Hyvä konsertti

Tänään oli tosi hyvä 90-vuotis itsenäisyyskonsertti Riihimäellä. Solistina oli Janne Tulkki ja häntä säesti Hämeen Reservilaissoittokunta. Sali oli täynnä ja ihmisllä ei ollut konsertinkaan loputtua kiire minnekään, vaan useat jäivät juttelemaan Jannen kanssa!
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tulkkia ei jaksa kauvan kuulla, kun sillä aina vaan joku joki tulvii.

Äänestä
  • mutta tuhansien mielestä häntä todella on ilo kuunnella uudestaan ja uudestaan. On vieläkin maamme eturivin artisteja!

    Äänestä

  • voi olla kirjoitti:

    mutta tuhansien mielestä häntä todella on ilo kuunnella uudestaan ja uudestaan. On vieläkin maamme eturivin artisteja!

    annan tähän: En voi sietää Janne Tulkkia! Kaikki alkoi "sähkörummuista". Ärsyttävä TUTUM joka jumalan biisissä. Tylsä laulaja punaisine huulineen!!! Onneksi makuja on yhtä paljon, kuin kuulijoita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eka fani kirjoitti:

Tänään oli tosi hyvä 90-vuotis itsenäisyyskonsertti Riihimäellä. Solistina oli Janne Tulkki ja häntä säesti Hämeen Reservilaissoittokunta. Sali oli täynnä ja ihmisllä ei ollut konsertinkaan loputtua kiire minnekään, vaan useat jäivät juttelemaan Jannen kanssa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu