Teille sopiva palkka millä tekisitte työnne? Puhutaan käteenjäävästä summasta.
Siis jos ihan itse saisitte palkkanne määrätä, niin kuin kansanedustajat.
Siis jos ihan itse saisitte palkkanne määrätä, niin kuin kansanedustajat.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kertokaa ihmeessä kysyvälle.
tyytyväisiä nykyiseen palkkaan. Kunhan vaan leikillään yrittivät korotuksia.
2000 € käteen eikä tarvitsisi jatkuvasti vaihtaa vuoroja sijaisten puuttuessa, olisin ihan tyytyväinen.
Sanotaan nyt, että JOS nykyisen hikisen 1400 sijasta käteen jäisi edes 1800, olisi ainakin omalta kohdaltani talous balanssissa. En ajatellutkaan mitään bahamanlomailua, mutta kun on velkainen talo ja nälkäiset lapset huolletttavana.
Ei pelkästään palkka tee onnellisesksi. Lisää hoitajia, ruuan ym hinnat alas ja käteen 2000 - 2200 ekkua olisin tyytväinen hoitaja.
3300-3500€/kk. Tiedän koska tienaan bruttona 3150 ja käteen jää verojen ja muiden veroluontoisten maksujen jälkeen n.1900 €/kk. Terv. insinööri.
käteen verojen jälkeen. Nyt jää 1500.
11€. 150g villalankaa maksaa n. 5.50 saan siitä neulottua kaksi sukkaparia. Kallista on.
Jos saisin käteen kuukaudessa semmoisen 1800-2000 euroa, niin olisin tyytyväinen. (Nyt saan 1400-1600 euroa)