Peltor-kuulosuojaimet

Onko tietoa, mikä niitä vaivaa,kun ei kuulu kuin vaimeaa kohinaa. Paristot on uusittu, kuulokekapselit mitattu (kumpikin näytti 100 ohmia) ja juotokset tarkistettu. Epäilen piirilevyllä olevaa isompaa SMD-piiriä,joka radion muodostaa, mutta saako sitä mistään ja mihin hintaan?
2605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kai se on se yleisempi malli, jossa on ne pyöritettävät säätimet. Pyöritä säätöjä nopeasti edestakaisin, niin tilanne saattaa muuttua. Mittaa toiminta ja vaihda jos vaikuttaa vialliselta.

Äänestä
  • kans vika peltoreihin. toisesta kauittimesta ei kuulu mitään. vaikka johtoja nitkutan niin ei rupea kuulumaan.miten se mitataan että löydän vian?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fm-radiolla. kirjoitti:

Onko tietoa, mikä niitä vaivaa,kun ei kuulu kuin vaimeaa kohinaa. Paristot on uusittu, kuulokekapselit mitattu (kumpikin näytti 100 ohmia) ja juotokset tarkistettu. Epäilen piirilevyllä olevaa isompaa SMD-piiriä,joka radion muodostaa, mutta saako sitä mistään ja mihin hintaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu