OLEN KUULLUT ETTÄ JOTKU LEIPOOKIN JARILLE MITÄ MIELTÄ ONKO HULLUA HOMMAA???
MITÄS MIELTÄ PIIRAKOISTA ?
12
1424
Vastaukset
- se ole ihan
jokaisen ihmisen oma asia mitä Jarille vie?!? Saa kait sitä leipoa piirakoita, pullia, pasteijoita... Tai viedä maksalaatikkoa... Tai kutoa villasukkia? Tai mitä vaan mitä kukin sattuu ikinä keksimään?
Jos ei Jari tykkää jostakin lahjasta niin kyllä hän sen varmaankin osaa tuoda takaisin... - Astrigth
...kun jotain ihmetyttää viekö joku Jarille piirakoita, hih.. Oli ne sitten piirakoita tai mitä tahansa.. fanit kantavat sille joka tapauksessa lahjoja selkä vääränä.. halusi se tai ei.. vähintääkin yhtä hullua on viedä sille jopa "rakkauskirjeitä" sitäkin kuuluu tapahtuvan...hah ja vielä kerran, hah..
- )))))))))))))))))))))))))))...
saahan sitä puhua mistä tykkää kuten piirakoista eipä tuo ketään pitäs haitata mistä puhuu puhua saa mistä haluaa.
joo samase mitä näilläkin palstoilla puhutaan
- Marianna
piirakoissa on, ei ole hullua hommaa ollenkaan ...tottahan tuo saanee ruokansa itsekin mutta hieno homma, varsinkin karjalanpiirakat. Konjakkia en veis mistään hinnasta, viinansa saa hankkia itse!!
- =) =) =)
jari tykkää pienistä asioista sen ei tarvi olla välttämättä mitään se voi olla jotain muutakin ihanaa =) sellasta jotain muuta
- brunetti28
minusta jarille saa viedä kukakin mitä haluaa.
minäkin voisin viedä vaikka ruusun joskus. - Marianna
...kerran hyvin hikisen tanssikeikan päätyttyä fanit piirittivät Jaria .. niin Jartzapa hihkaisi ONKO RUOKAA ..heh.
- HIKINEN KEIKKA MIES TARVII ...
onpa aika masevasti sanottu
kait sitä piirasta löytyi
- lahjat
Mun mielestä kaikkien pakettien, ruokien ja leivonnaisten vienti keikoille on ihan hölmöä. Ei se Jari muista, keneltä on saanut ja mitä ja minkä näköinen se Liisa tai Maija tai kuka tahansa, jolta lahjan sai, oli. Tuskin ehtii edes avata kaikkia. Ja kun vielä reissaa seuraavalle keikkapaikalle, saattaa niistä paketeista ja kukkasista olla enemmän harmia kuin hyötyä. Eiköhän hänellekin ole tärkeintä se, että yleisö ylipäätänsä menee konserttiin eikä niinkään lahjat.
- oikein hyvin sanottu
olen samaa mieltä sinun kanssa puhut asiaa hyvä,hyvä!
- Köksä
Tuskin Jari niitä pullia ja pipareita syö paikasta paikkaan kun keikkailee , tuskin viitsii kuskata pullia mukanaan pitkin Suomea.
- tuo lahjojen kuskaaminen
keikoille. Kertoo vaan siitä, että on keinolla, millä hyvänsä päästävä kiehnäämään Jarin kylkeen ja tirisemään ja tekemään ittensä idiootiksi. Ahdistuisin minäkin. Että peiliin vaan katsokaa kaikki piirakoiden kuskaajat....kun ei Jari enää tule yleisön joukkoon.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3492997Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591235- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837