Seretide diskus 50/250.
Mulla vaan on yks ylimääräinen käyttämätön kiekko paketissa, kun tuli ostettua, ja nyt oon joutunut vaihtamaan astmalääkettä.
Onko kellään käytössä
7
716
Vastaukset
- myynti, oli se lääke mikä
tahansa reseptilääke, on laitonta!!!!Että näin..
- sitä tiennyt??
------------
- OLEN KERTONUT
LÄÄKÄRILLENIKIN ETTÄ OLEN KÄYTTÄNYT TOISEN RESEPTILÄÄKETTÄ EIKÄ HÄN TUOMINNUT MINUA OLLENKAAN! Päinvastoin, kiitteli kun olin edes jotain tehnyt sairauskohtauksen iskettyä!
- teinköhän suuren
laittomuuden kun otin poikani astmalääkket omaan käyttööni? Hänellä vaihdettiin lääkkeet ja jäi melkein kolme täyttä Seretide-diskusia käyttämättä. Käytän itse samaa lääkettä. Roskiinko olisi melkein 50 € laitettava?
- minä taas
käytin tyttäreni lääkkeitä kun ei ollut omia vielä saatavana flixoa ja ventolinea ja KERROIN sen myös lääkärille ja OIKEIN kiitteli neuvokkuuttani, kun osasin itsekin hoitaa itseäni, vaikka toisen lääkkeillä! Ei tullut linnaa eikä sakkoja!
- kellään?
No ihan varmasti - minullakin. Se käsittääkseni aika yleinen ja hyvä yhdistelmälääke.
Palauta apteekkiin vaikkapa.
Kellekään ei saa antaa lääkeitä, jotka ovat reseptin alaisia eli henkilökohtaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 291706
- 50798
- 68737
- 108711
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7641Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27560Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.14538Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t25533Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.138435Porukkaa ku pipoa
Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel27426