MATTOPESULAT

Onko kellään kokemusta Salon mattopesuloista? Tarttis pestä pari puuvillamattoa. Onko hinnoista tietoa??
54146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisin oma-aloitteinen ja soittaisin kyseisiin paikkoihin, varmasti kertovat hintoja sinulle.

Äänestä

Salon mattopyykki on hyvä mesta.. pari samanväristä mattoa taitaa olaa alle 50 euroa...

Siellä hyviä tyyppejä.. lompsi sinne vaan...

P S mä en ole yrittäjä itse enkä hänen miehensä, vaan tyytyväinen asiakas....

Äänestä

Meidän olohuoneen 400 euron design-villamatto oli Salon Mattopesupojat Oy:ssä pesussa. Pesivät sen väärällä ohjelmalla ja matto meni pilalle. Korvaukseksi pyydettiin mielestäni kohtuullisesti 50% maton arvosta + pesulamaksu. Näin lopulta sovittiin epäystävällisen ja ylimielisen henkilökunnan kanssa tehtävän. Yllättäen, kuin pisteeksi iin päälle, korvaus tulikin muutaman kympin pienempänä. Henkilökunta oli löytänyt netistä halvemman maton, josta 50% oli laskettu.

Kokemukseni perusteella Salon Mattopesupoojat Oy tekee huonoa työtä, tarjoaa huonoa palvelua eikä kanna täyttä vastuuta tekemistään virheistä. En suosittele kyseistä Salon Mattopesupojat Oy:tä kenellekään.

Äänestä
  • Salon mattopesupojat on paska paikka. Meidän matto meni pilalle ja kuulemma ainoa hyvitys, minkä voisivat antaa on pesuhinta. Siis maksu, mitä emme olleet vielä edes maksaneet !! Eli tällä samalla logiikalla... vien auton korjaamolle. Jakopään hihnan vaihto, arvo 400€. Saan puhelun, missä kerrotaan, että 30 000 euron hintainen auto on täysin pilalla ja käyttökelvoton, mutta ei mitään hätää... MUN EI TARVII MAKSAA 400 EURON KORJAAMOLASKUA....! No, just!!! Salon mattopesupojat - kerran mutta ei koskaan enää...!

    Äänestä

Itselläni on kokemusta sekä Mattopyykistä Hämeentiellä että Mattopesupojista Meriniityssä ja molempien toimintaan olen ollut erittäin tyytyväinen. Ehkä Mattopyykki on hieman edullisempi, kun siellä on juuri puuvillamattoja pestessä valinnut sen vaihtoehdon, että on itse laittanut matot pyykkikoneeseen ja rullannut ne sitten pesun jälkeen kuivumaan. Toki tässä on ollut koko ajan ammatti-ihminen mukana neuvomassa.
Mattopesupojilla taisi olla joku tarjouskampanja viime keväänä kun heitä käytin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olive78 kirjoitti:

Onko kellään kokemusta Salon mattopesuloista? Tarttis pestä pari puuvillamattoa. Onko hinnoista tietoa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu