koinpas suurehkon yllätyksen kun kerrankin tässä tiedonantajaa selatessani löysin hyvin kirjoitetun ja mukaansatempaavan pienen kolumninpätkän. jota kokonaisuus kiinnostaa, se selatkoon jutun edelläolevasta linkistä. totean vain, että juuri tälläisellä otteella, maailmalle naureskellen, pitäisi näitä itselleen (tässä tapauksessa kirjoittajalle) tärkeitä asioita ottaa esiin. siinä huumorin keinoin annettiin tuki hoitajille ja myöskin otettiin kantaa stora-enson tehtaiden lopetuksiin sekä optioherrojen tuloihin. ilman kiihkoa ja ilman kommunismiin yllytyksiä. ja tämä siis tiedonantajan sivuilla. taisi olla ensimmäinen kerta kun en kiihtynyt tiedonantaaa lukiessani vaan päinvastoin tunsin rentoutumista ja lukunautintoa. jopa se pieni kissa iskulauseineen siinä sivussa oli hyvä oivallus.
on toisaalta sääli, että hyvät kirjoitukset jäävät ihmisiltä huomaamatta kun ne pistetään ainoastaan marginaalilehtiin ja vieläpä sellaisiin marginaalilehtiin, jota valtaosa kansasta karsastaa. jopa kirjoituksessa tukea saavat hoitajat ja paperimiehet. pistäkää nämät kiihkomielisimmät erkit ja muut pedot sivuun ja antakaa enemmän tilaa tälläisille kirjoittajille. toivoo satunnainen lukija.
tässä linkki; http://www.tiedonantaja.fi/muitaaiheita.php?juttu=071102me03
halloween jo meni mutta...
texkiller
2
171
Vastaukset
Sinulle! Ennakkoluulot ovat yksi vaikeimmista esteistä kaikelle kehitykselle!
- lukea
En tiedä jos uskallan lukea, mä saan yleensä allergisen reaktion jos mä luen tiedonantajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713191
- 622525
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562166Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942085- 551992
- 421614
- 401580
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141283EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391198- 61103