Asukkaat on tyhmiä

Miksei ne panosta joka kerta 25% viikkotehtävään niin he saisivat edes 75% viikkobudjetista.. sil sais ruokaa karkkii ja röökii.. ilojuomat jätettäis bigbrotherin annettavaks.. tyhmiä ku on..
2280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei tuolla kukaan viitsisi,sen eteen tehdä mitään.
Tietävät,että jotain ruokaa heille aina järkätään,ei tuotanto kilpailijoita nälkään tapa,siitähän vasta älämölä syntyis.
Mutta kun siellä on muutama niin kova happo,että kaljat ja sidukat kummittelee öin ja päivin mielessä.Näkihän sen eilen kun yksi juoksi hörppimään pöydälle kaatunutta siideriä ja terassilla piti vielä yrittää liruttaa poikien skumppapullosta loput tipat.
Kyllä se on iloliemi mikä noille teettää sen täysillä panostamisen.

Äänestä
  • todellakin antaa vaikka ruokapalkkiolla pienen helpon prosenttilaskun, vaikka että paljonko tulisi rahaa jos löisi vain 50 % vetoa viikkobudjetistaan sekä häviämis- että voittamistapauksessa.
    Aika pirullista kyllä olisi, kun eivät tähän asti ole tajunneet;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huhhuh... kirjoitti:

Miksei ne panosta joka kerta 25% viikkotehtävään niin he saisivat edes 75% viikkobudjetista.. sil sais ruokaa karkkii ja röökii.. ilojuomat jätettäis bigbrotherin annettavaks.. tyhmiä ku on..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu