Pokeritähden voittaja...hoh hoijaa...

Lucky one

Vähän jälkijunassa tulee viesti, mutta katoitteko tätä nelosen pokeritähtiohjelmaa? Uskomaton tyyppi voitti sen ja 50te! Hyvä todiste siitä, että pokerissakin kuka tahansa voi voittaa, ainakin joskus... :-) Pitkällä tähtäimellä tämä kaveri ei kyllä voita.

Tyyppi oli muutenkin aika huvittava: työtön autonasentaja Rovaniemeltä, järkyttävä paita napit auki ja haastattelussa puheli ihan niitä näitä...tai sitten ei saanut sanaa suustaan...noh, ei sitä varmaan amiksen pohjalta ponnistavalta voi enempää odottaakaan. Aika juntahtavaa oli meno... Ainut taktiikka oli all in ja toimi vain, koska kaverilla kävi hirveä munkki koko turnauksen ajan! Harvoin näkee, että lappu käy noin hyvin...

Onnittelut nyt kuitenkin kaverille, itse pelaan melko harvoin ja meikäläisen suurin voitto taitaa olla n. 50e, kaveri sai kuitenkin 50000e...että sen puoleen pitäs kai olla ihan hiljaa... :-))

4

1025

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiku fold

      Äijällä oli oikein manageri. :-)

    • ja taitoa

      En ole nähnyt esiintymistä tai muitakaan juttuja, mutta tuo lukkiutuminen on ihan ymmärrettävää. Sitä on tapahtunut monille muillekin, vaikka olisivat kuinka fiksuja ja filmaattisia. Julkisuussa ei tottumaton pärjää.

      En ole katsonut ohjelmia mutta kyllä siihen vaaditaan muutakin kuin "tuuria" että pääsee noin pitkälle. Saattoi tietysti kortti käydä hyvin jne. mutta pokerissa tarvitaan onneakin ja aina ei voi voittaa kuten sanotaan.

      Muutamaa jaksoa vain katsoin ja samoin tämä "ammattilainen" veteli all-iniä eli kyllä se taisi olla se toimivin taktiikka. AQ käteen ja heti all-init. Kait siinä oli ideana saada "tottumattomat" pelaajat laittamaan kaikki pelimerkit sisään (kyse oli turnauksen alkuvaiheesta, joten blindit tuskin olivat hirveän isot).

      • olla

        et ei olekaan juntti. Esim mitä nyt oikein käsitin niin ei tää Ilarikaan mikään kauhean korkeasti kouluttautunut ole. Hienosti kyl korttia hakkaa??? "amis" juttu oli säälittävä taitaa olla joku lekurin poika käynnyt lahjottamassa pojille vähän pokeri rahaa:D. Jos et tajua niin ei tonne noita "amis idiootteja" otettu tonne lotto arvonalla vaan turnausten kautta josta yksi sai paikan tuonne noin.


    • ei näytetty

      kuin murto-osa jaoista ja selostajat ainakin yrittivät koko ajan selittää, että ammattilaiset on parempia vaikka häviävätkin tälle kaverille. Voi olettaa että itse asiassa munkkikaan ei ollut niin suuri kuin näytetyistä jaoista voisi päätellä. Kaveri pelas ihan solidia freerolleripokeria johon ammattilaiset ei löytäny lääkettä. Tais se joku ammattilainen kipata AQ pf kun kaveri heitti all-in. Ei muuten mitään mut kun kaveri heitti allareita vähän väliä. Eli ei ne ammattilaiset kyl mitenkään hyvin pelannu. Kaveri ansaitsi voittonsa ja oli parempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      145
      3526
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      41
      2901
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      10
      2825
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      126
      2733
    5. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      19
      2407
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      108
      1808
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      85
      1553
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      4
      1518
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1376
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1345
    Aihe