Pokeritähden voittaja...hoh hoijaa...

Lucky one

Vähän jälkijunassa tulee viesti, mutta katoitteko tätä nelosen pokeritähtiohjelmaa? Uskomaton tyyppi voitti sen ja 50te! Hyvä todiste siitä, että pokerissakin kuka tahansa voi voittaa, ainakin joskus... :-) Pitkällä tähtäimellä tämä kaveri ei kyllä voita.

Tyyppi oli muutenkin aika huvittava: työtön autonasentaja Rovaniemeltä, järkyttävä paita napit auki ja haastattelussa puheli ihan niitä näitä...tai sitten ei saanut sanaa suustaan...noh, ei sitä varmaan amiksen pohjalta ponnistavalta voi enempää odottaakaan. Aika juntahtavaa oli meno... Ainut taktiikka oli all in ja toimi vain, koska kaverilla kävi hirveä munkki koko turnauksen ajan! Harvoin näkee, että lappu käy noin hyvin...

Onnittelut nyt kuitenkin kaverille, itse pelaan melko harvoin ja meikäläisen suurin voitto taitaa olla n. 50e, kaveri sai kuitenkin 50000e...että sen puoleen pitäs kai olla ihan hiljaa... :-))

4

977

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiku fold

      Äijällä oli oikein manageri. :-)

    • ja taitoa

      En ole nähnyt esiintymistä tai muitakaan juttuja, mutta tuo lukkiutuminen on ihan ymmärrettävää. Sitä on tapahtunut monille muillekin, vaikka olisivat kuinka fiksuja ja filmaattisia. Julkisuussa ei tottumaton pärjää.

      En ole katsonut ohjelmia mutta kyllä siihen vaaditaan muutakin kuin "tuuria" että pääsee noin pitkälle. Saattoi tietysti kortti käydä hyvin jne. mutta pokerissa tarvitaan onneakin ja aina ei voi voittaa kuten sanotaan.

      Muutamaa jaksoa vain katsoin ja samoin tämä "ammattilainen" veteli all-iniä eli kyllä se taisi olla se toimivin taktiikka. AQ käteen ja heti all-init. Kait siinä oli ideana saada "tottumattomat" pelaajat laittamaan kaikki pelimerkit sisään (kyse oli turnauksen alkuvaiheesta, joten blindit tuskin olivat hirveän isot).

      • olla

        et ei olekaan juntti. Esim mitä nyt oikein käsitin niin ei tää Ilarikaan mikään kauhean korkeasti kouluttautunut ole. Hienosti kyl korttia hakkaa??? "amis" juttu oli säälittävä taitaa olla joku lekurin poika käynnyt lahjottamassa pojille vähän pokeri rahaa:D. Jos et tajua niin ei tonne noita "amis idiootteja" otettu tonne lotto arvonalla vaan turnausten kautta josta yksi sai paikan tuonne noin.


    • ei näytetty

      kuin murto-osa jaoista ja selostajat ainakin yrittivät koko ajan selittää, että ammattilaiset on parempia vaikka häviävätkin tälle kaverille. Voi olettaa että itse asiassa munkkikaan ei ollut niin suuri kuin näytetyistä jaoista voisi päätellä. Kaveri pelas ihan solidia freerolleripokeria johon ammattilaiset ei löytäny lääkettä. Tais se joku ammattilainen kipata AQ pf kun kaveri heitti all-in. Ei muuten mitään mut kun kaveri heitti allareita vähän väliä. Eli ei ne ammattilaiset kyl mitenkään hyvin pelannu. Kaveri ansaitsi voittonsa ja oli parempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      212
      3916
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      63
      2485
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      392
      2326
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2243
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1531
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      515
      1295
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1271
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      56
      1257
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      72
      1186
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      125
      1136
    Aihe