Ei Viroon ennen devalvaatiota

Viroon on tulossa delvalvaatio, joten sinne ei missään nimessä kannata matkustaa ennen sitä.
Mitä vähemmän matkustamme sinne nyt sitä ennen sitä nopeammin saamme devalvaation ja edulliset hinnat.
Tallinan nykyhinnat ovat lähellä rosvousta
51236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Suomessa 1990-luvun alussa iiro Viinanen sanoi että markkaa ei missään nimessä devalvoida. Sanomisen jälkeen seuraavana päivänä markka päästettiin kellumaan -ja devalvoitui kymmeniä prosentteja. Niin: Ei missään nimessä :):):)

    Äänestä

Pysy sinä siellä kaupungin sosiaaliyksiössäsi vain, ilmeisesti pakko toivoa devalvaatiota kun sosiaalikorvaus ei muuten enää riitä edes halvimpaan votkaan.

"Saamme devalvaation" toivot siis avoimesti naapurin taloudelle pahaa. Olet vastenmielinen, inhottava ja ahne ihminen. Toivottavasti osaisit hakea jollekin taholle joka osaisi auttaa sinua ongelmiesi kanssa, niiden oireilu näille palstoille ei selvästikään ole sinua auttanut.

Äänestä
  • mistään hulluudesta kyse ole. Elämme nyt vaan tänäpäivänä markkinataloudessa ja siinä ratkaisee vain raha. Ja ovat tainneet veljemme virolaiset hieman elellä yli varojensa, totuuden hetki taitaa pian koittaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laskeskelijahki kirjoitti:

Viroon on tulossa delvalvaatio, joten sinne ei missään nimessä kannata matkustaa ennen sitä.
Mitä vähemmän matkustamme sinne nyt sitä ennen sitä nopeammin saamme devalvaation ja edulliset hinnat.
Tallinan nykyhinnat ovat lähellä rosvousta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu