UteLiaS

Huhujaliikkuu 18-vuotias tyttö olisi riistänyt itseltään hengen. Pitäneeköhän paikkaansa.
4967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se asia ei varmaankaan kuulu sulle millään lailla. Eiköhän ole parempi kun pidät huolen vaan omista asioistasi, niissäkin on varmasti riittävästi. Tiedon kuolemasta saa varmasti jos kyseessä on läheinen henkilö, joten jos et ole tietoa saanut, et varmaan sitä varmasti tarvitse!! Eikö...

Äänestä
  • hei elä nyt ala moralisoimaan, jokaisella herää pieni mielenkiinto kun ´kuulee jonkun mehevän juorun.Näin se vaan menee juoruja kuulee kokoajan. Se jotenkin täällä pieksämäellä on koomista kun tää nyt kuitenkin on niin pieni paikka,niin asioilla on tapana aina "paisua". Joten eikun juoruilemaan:)
    talviterveisin: Irkmaster

    Äänestä

  • irkmaster kirjoitti:

    hei elä nyt ala moralisoimaan, jokaisella herää pieni mielenkiinto kun ´kuulee jonkun mehevän juorun.Näin se vaan menee juoruja kuulee kokoajan. Se jotenkin täällä pieksämäellä on koomista kun tää nyt kuitenkin on niin pieni paikka,niin asioilla on tapana aina "paisua". Joten eikun juoruilemaan:)
    talviterveisin: Irkmaster

    Toivottavasti tuo kuulemasi huhu ei pidä paikkaansa. Monet muut tällä paikkakunnalla levitetyt juorut ovat niin uskomattomia ja naurettavia, ettei luulisi niitä kenenkään uskovan. Mutta täydestä menevät kuin väärä raha. Joka väestöpiirissä, usko pois, aina kaupungin johtoa myöten. Sittenpähän tajuat juoruilun olemuksen, kun joudut itse kohteeksi. Jos nimittäin joku kertoo, mitä sinusta huhutaan. Se taas on harvinaista, selän takanahan tätä harrastetaan. Jokainen huhun levittäjä lisää oman väritetyn ja pahansuovan kuvitelmansa huhun kohteen käyttäytymisestä, ja rönsyjä tulee näin lisää. Alkuperän jäljittäminen käy entistä vaikeammaksi. Huhun levittäminen on oiva keino tuottaa vahinkoa lähimmäiselle. Vastuukin jakautuu vaikka kuinka monelle.

    Äänestä

meillä taas yks niin vitun pieksänmäkeliäinen! ala sinäkin nyt kiinostumaan omista asioistasi! vai eikö niitä ole! aika sairas olet! mene hyvä ihminen jo lääkäriin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Irkmaster kirjoitti:

Huhujaliikkuu 18-vuotias tyttö olisi riistänyt itseltään hengen. Pitäneeköhän paikkaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu