Millä saan viha-ajatukset loppumaan? Mietin liikaa, ajattelen liikaa, miten saan nämä ajatukset loppumaan? Tuntuu että ole aina vihainen - ilman syytä. Onko apua esim. jostain luontaistuotteesta tai lääkkeestä jota saa ilman reseptiä. Tuntuu että kohta repeän niin ettei millään ole mitään väliä..
Vihaan kaikkea/kaikkia
Lääkkeistäkö apu?
3592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minullakin on samanlaisia ongelmia, mutta kun otan 1-2 mäkikuismakapselia (saa apteekista ilman reseptiä, nimeltään Esbericum) olo kummasti helpottuu. Suosittelen.
Minulla oli paljon amalgaamipaikkoja hampaissa. Ne vaihdettiin muovisiksi. Teetätin tämän vaihdon, koska tiedän, että amalgaami eli elohopea on erittäin vaarallinen myrkky. Kuitenkin sain parin vuoden sisällä kokea todella suuria positiivisia yllätyksiä. Minulla oli samanlaisia vihan tuntemuksia kuin sinulla, ne ovat nyt poissa ja muutenkin on helpompi olla. Lisäksi ovat poissa minua pahasti vaivanneet niska- ja selkälihasten säryt, närästysvaivat, siitepölyallegia ja myös yllätys yllätys peräpukamani ovat poissa.
Joten jos sinulla on paljon amalgaamipaikkoja, suosittelen niiden vaihtamista muovisiin.
Suosittelen, että näin aluksi juttelet asiasta jonkun kanssa. Jos sinulla on luotettava ystävä tai kaveri, on siitä hyvä aloittaa. Päässäsi risteilevät viha-ajatukset voivat pohjautua kuitenkin jo lapsuudessa tai aikaisemmassa elämäntilanteessa syntyneisiin traumoihin, ja niiden selvittäminen vaatii yleensä ammatti-ihmisten apua. Jos tuntuu, ettet selviä ajatustesi kanssa yksin, on sinun syytä ottaa yhteys paikkakuntasi mielenterveystoimistoon tai varata terveyskeskuksen kautta aika ensin psykologille. ÄLÄ ALA OMATOIMISESTI KOKEILEMAAN MITÄÄN LÄÄKKEITÄ, JOISTA SINULLA EI OLE VARMAA TIETOA!
Kaikella kunnioituksella teille luontaistuotteiden yms.ystävät: mäkikuisma tai amalgaamipaikkojen poisto tuskin on vastaus henkilön kysymykseen, vaikka niistä joku uskoisi avun saaneenkin. Mielenterveyden häiriöt eivät korjaannu "poppakonsteilla", vaan vaativat joskus vuosiakin kestävää terapiaa!