hei

käyn yöllä aina parikin kertaa vessassa voiko tämä viitata masennukseen? kun jostain olen jotain sen suuntaista lukenut..
5185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

raskaana?

Äänestä

masennus lääkityksen jälkeen saman kaltainen oire. käyn vessassa vähintään kerran yössä. joskus saatan mennä illalla nukkumaan menoa ennen vessaan ja yöllä käyn ainakin kaksi kolme kertaa vessassa vaikka ei joisi mitään..
päivisin juon paljon vettä..
mutta että pelkkä yö pissailu olisi oire masennuksesta en tiedä?
laita terkkariin sähköpostia psykiatriselle sairaanhoitajalle :)

Äänestä
  • tsekkaa verensokerit..vaikkuttaa tuohon

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    tsekkaa verensokerit..vaikkuttaa tuohon

    Voi kun selviäisin minäkin 2 kusireisulla/ yö. Parhaillaan on kausia jolloin on juostava toistakymmentä kertaa liruttamassa (ihan totta). On tutkittu ja hutkittu, ei vikaa. Normaali yö on minulle 4-5 kusireisua. Oon alta 40 v.

    Äänestä

mene tutkittavaksi :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.......... kirjoitti:

käyn yöllä aina parikin kertaa vessassa voiko tämä viitata masennukseen? kun jostain olen jotain sen suuntaista lukenut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu