Hei!
Keskusteluissa on parin päivän aikana käsitelty Valmennuskeskusta sävyssä, joka pakottaa kommentoimaan.
Muutama fakta yhtiön taloudesta (luvut 30.6.2007 päättyneeltä tilikaudelta):
a) Liikevaihto: 1,854 miljoonaa euroa
b) Liikevoitto: 62.000 euroa
c) Oma pääoma: 127.000 euroa
Valmennuskeskuksen taloudellinen tilanne on näin ollen erittäin hyvä. Valmennuskeskus on Suomen suurin valmennuskurssien järjestäjä.
Nimimerkki "Huolestunut kansalainen" oli kiinnittänyt huomiota siihen, että Valmennuskeskuksella oli luottotietomerkintä. Merkintä oli virheellinen ja se on tänään poistettu Asiakastiedon rekisteristä. Kiitos "Huolestuneelle kansalaiselle" tarkkaavaisuudesta.
Toivotan kaikille keskustelijoille aurinkoista talvea ja pyrkijöille voimia kevääseen, kurssilla tai ilman!
Annan mielelläni lisätietoja, puh. 0207 280 340.
Ystävällisin terveisin,
Valmennuskeskus
Janne Nousiainen
Toimitusjohtaja, varatuomari
Valmennuskeskus kommentoi
6
1156
Vastaukset
- Serkamo01
Vai että virheellinen luottotietohäiriö? Vahingossako niitä jaellaan? Mä olin ollut siinä luulossa, että sellaisen eteen saa ihan pikkaisen tehdä jo töitä. Miten sellainen korjataan? "Anteeksi, olin unohtanut maksaa laskuni - ihan varmana ens kerralla maksan ajoissa."
Noh, rahalla saa ja hevosella pääsee - ehkä myös luottohäiriömerkinnöistä? - oik. yo
Naurattaa, kun mietin, että Valmennuskeskuksen tyypit hikoilee koneidensa ääressä rystyset valkoisina aamusta iltaa, ja on ihan skitsona jostain nettiteinien avautumisista.
Onhan täällä varmaan joku kilpailijakin käynyt lyömässä löylyä, mutta tämä ajatus naurattaa kyllä minua suuresti! :D
Niin, ja koko keskustelu olisi varmaan kuollut jo 100 vuotta sitten ilman sitä, että paria edellistä viestiketjua olisi poistettu. Jengiä ottaa AINA päähän isoveljen kontrollointi. Kyllä täälläkin on Michael Mooret sen verran katsottu, että osataan ottaa nokkiinsa, kun yritykset alkaa leikkimään isompaa kuin ovatkaan. - Stig Dogg
Joo, mitä se oli, kuuskytä tonnia voittoa?
No, ei tunnu missään, kun edellisellä lapulla lukee tappiota puoli MILJOONAA euroa. Vahvalta näyttää hei teidän puljun meininki! :D
Aika läppä firma, pitäisköhän teistä tehdä joku biisi? Ehkä räppi?
"Valmennuskeskus miinusta tahkoo
kuuluukko liiderit johonkin lahkoon
missä uskontoon kuuluu ottaa takkiin
kohta jo koiratkin kintuille kakkii"
now THIS is ART, I tell you THIS! :DDD- Markus
Joo, mutta ovat monta vuotta tehneet hyvää tulosta niin yhden vuoden tappio ei ole mitään siihen nähden. Mäkin taidan perustaa valmennusfirman.
Markus - Kaikki tietää että se olet ...
Markus kirjoitti:
Joo, mutta ovat monta vuotta tehneet hyvää tulosta niin yhden vuoden tappio ei ole mitään siihen nähden. Mäkin taidan perustaa valmennusfirman.
MarkusAnna olla jo, Janne.
Vastaisit kysymyksiin rehellisesti, etkä viitsisi postailla tänne roskaa ihme nimikkeillä. Tai palkkaa edes joku muu ja itseäsi pätevämpi kirjoittamaan noita viestejä, kun toi on niin samperin tönkköä, että esiteinitkin tajuaa, kuka siellä näppiksen varressa hilluu.
Noloa, Janne, noloa. - Dirlandaa
Markus kirjoitti:
Joo, mutta ovat monta vuotta tehneet hyvää tulosta niin yhden vuoden tappio ei ole mitään siihen nähden. Mäkin taidan perustaa valmennusfirman.
MarkusJoo, anna mennä vaan. Mietippä mitä Valmennuskeskus tekee sulle, jos satut samoille markkinoille? En uskaltaisi lähteä ehkä haastamaan, kun on noin samperin kovia luita vastassa. Tappiota puoli miljoonaa, ja silti esittää luotettavaa ja saa avoimet foorumit poistamaan viestejä. Kovia heppuja, eh?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33966Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872032Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50846- 47764
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184728Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35712Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705- 35664
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127648