Cayenne Turbo
"Cannabis"
61110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
yrttinen haju tuolla ohjaamossa leijuu?
..flatus. Se on suolikaasua, josta kansankielessä käytetään nimitystä pieru. Se purkautuu peräaukon kautta törähdyksinä, jotka saattavat olla hyvinkin äänekkäitä. Joskus kyseinen kaasu vapautuessaan päästää suhinan tai pussahduksen, mutta se saattaa myöskin karata lähes äänettömästi (leija).
Yleensä kanssaeläjät tunnistavat karkuunpäässeen flatuksen jo äänen perusteella, mutta epäily varmistuu hajuhavainnolla, joka on joskus "yrttinen makeahko", mutta poikkeuksetta vastenmielinen, tympeä.
ilmavaivoja, ihan uutta tietoa minulle...
Kannabis-tuotteiden liiallinen hotkiminen suun kautta aiheuttaa ilman kertymistä ruoansulatuskanavaan, mikä jossakin vaiheessa kulkeutuu elimistöstä ulos ja saa aikaan niin sanotun perähöyryn. Käyttäjien keskuudessa tätä ilmiötä kutsutaan "pilveksi".
luulin, että jointista otetaan vain savuja...
Kyllä sitä voi nauttia sekoitetuna ruokaan tai juomaan. Sitä täytyy vaan silloin vetää isompia määriä saadakseen saman vaikutuksen kuin poltellen. Siksi tuo "hotkiminen".