Herqules, X-adventure vai Happy baby?

Osaako joku suositella/haukkua Herquleksen tuplavaunuja, X-adventuren Twingoja tai Happy babyn Spider swingeja? En osaa päättää mitkä ostaisin sisaruksille joilla ikäeroa 1v 9kk...Vai olisiko joku muu vielä parempi?
1431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä oli lapsilla ikäeroa 1,6 kk ja vanhempi isokokoinen. Minulla ja monella ystävälläni ollut käytössä x-adventuret joista olen kuullut pelkkää positiivista. Ovat todella helpot kasata autoon, liikkuvat kevyesti eteenpäin eivätkä keikkaa jos vauva toisella puolella. Kääntyvät helposti.

Negatiivista mielestäni voi olla että molemmat voivat olla ainoastaan pää menosuuntaan. Joistan on etupyörän laakerit rikkoutuneet. Emma joggerit sisaruksille ovat edullisemmat, mutta isommat ja hankala kääntää ja kaatuvat helpommin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rattaat sisaruksille kirjoitti:

Osaako joku suositella/haukkua Herquleksen tuplavaunuja, X-adventuren Twingoja tai Happy babyn Spider swingeja? En osaa päättää mitkä ostaisin sisaruksille joilla ikäeroa 1v 9kk...Vai olisiko joku muu vielä parempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu