Gorbushka tori

Hei

Saako Gorbushka torilta Moskovasta vielä Dvd (entä osoite,pelit,elokuvat musiikki) tuliaiset vai jokin toinen uusi paikka ? Onko vielä toiminnassa?



Kiitos asiallista vastauksista
1337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No tietysti jos sinne asti on menossa, mutta Piteristäkin löytyy. Viipurista ei kannata ostaa mitään CD/DVD kamaa. Viipurin hinnat euroissa samat kuin Piterissä rupleissa. Poltettavat CD/DVD kamat löytyy edullisesti esim. KEY-kaupasta (http://shop.key.ru/shop/groups/72/). Ei ole noita Gramex-tai muitakaan maksuja aihioissa.
Jos tarkoitat piraattilevyjä, niin unohda koko juttu... Suomen tulli kerää ne pois, jos löytää.

Bussilla tms. julkisella kulkuneuvolla matkatessa on vaikea selittää miksi on 100 CD/DVD levyä völjyssä. Toisaalta voishan tietysti pitää mukana kannettavaa DVD-playeriä... jonka saa sieltä edullisesti hankittua mm. MVideo shopista. Esim. Akai ADP-841M 8,4" näytöllä 133 euroa (http://www.mvideo.ru/price/lvl_1/class_9/?property_period_id=20, pääsivulta löytyy linkki english kieltä osaamattomille).
Ostoksia tehdessä kannattaa muistaa tuo 175 euron rajoitus tullivapaudessa (http://www.tulli.fi/fi/03_Yksityishenkilot/01_Matkustajat/index.jsp).
Siihen siis lasketaan myös mukana olevan oluen arvo (ei viinaa ja tupakkia)
Omalla autolla matkatessa ei ehkä tule ongelmia jos kiekkoja on vaan 1 sorttiansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gorbushke$ kirjoitti:

Hei

Saako Gorbushka torilta Moskovasta vielä Dvd (entä osoite,pelit,elokuvat musiikki) tuliaiset vai jokin toinen uusi paikka ? Onko vielä toiminnassa?



Kiitos asiallista vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu