Kenen mylly

pyörii diesel Accordin keulilla? Ainakin saksanmaalla näyttäis olevan 77 kilowattisia käytettyjä kaupan. Onko havaintoa koneen kestävyydestä - vai pitääkö kysellä saksaksi?
4478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Älä viitti naurattaa

Äänestä
  • vaikka mobile.de:stä - löytyy useita jo useamman vuoden takaa, kaksilitraisia turbodieseleitä ja tehoa 77 kw.
    Japanilainenkin myy kun kysytään euroopassa - ei mitenkään tyhmää noin kaupallisessa mielessä!

    Äänestä

Accordiin ja CRV:en tulee hondan oma kiisseli kone ja kun taas civikissä ainakin oli 1.7 litrainen opelin kiisseli, jota vaihtoehtoa ei tosin ollu suomessa tarjolla.

Äänestä

Isuzun tekemä diisseli vanhemmissa accordeissa.

Uuteen tulee hondan oma diesel kone.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


D-accordin keulilla kirjoitti:

pyörii diesel Accordin keulilla? Ainakin saksanmaalla näyttäis olevan 77 kilowattisia käytettyjä kaupan. Onko havaintoa koneen kestävyydestä - vai pitääkö kysellä saksaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu