Mitä pitäisi tehdäkun olen jo vuoden tykännyt yhdestä pojasta ja en saa häntä mielestäni pois??
Tykkään yhdesta
-tyttö-
4902
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla oli sama juttu tässä puol vuotta sitten. Olin ollut koko lukukauden aivan lääpällä ja sitten lukukauden lopulla uskalsin kertoa tunteeni. Hän ei välittäny. Paljastui että hän oli itsekeskeinen ääliö. Hän ei välittänyt tippaakaan. Tykkäämiseni ei kuitenkaan lopahtunut, joten kerroin kavereilleni ongelmastani. Kaverit hokivat aina hänen ohitseen kävellessään millainen hän oikeasti oli, enkä enää parin kuukauden jälkeen nähnyt häntä vaaleanpunaisen ruususavun läpi.
Nyt olen päässyt jo täysin yli. Tiedän ettei hän olisi ollut minun arvoiseni.
On ihan normaalia olla ihastunut ja sillee. Leijailee pilvilinnoissa ja rakentelee omaa tulevaisuuttaan maailman ihanimmasta ihmisestä, mut entäs sitten kun todellisuus iskee päin naamaa? Se vaan pitää kestää, mut hyvä aloittaja,
Jos oot kerran ja vuoden attellu sitä, nii mee ihmeessä kertoo, ei oo mitään järkee vaan paisutella sitä tunnetta sisällään.
Kunhan vaan mietit tarkoin, mitä sanot:)
No jaa, olet tykännyt vasta vuoden.
Mulla on ollu tasan 2 ihastusta. Ekasta tykkäsin ykkösestä kolmoseen, toisesta tykkäsin kolmosesta tähän päivään asti, elikkäs ihastukseni ei vaihdu kovin tiheään. Miks sun pitäis saada toi sun mielestäs pois?
Joo aika sama homma mullakin paitsi olen poika =D.Itsekin olen yhdestä tytöstä tykännyt koulussa jo melkein vuoden ja aina välillä tulee mieleen se.Olen hieman ujo joten en kehtaa mennä kysymään mitään kun suu menee kuivaksi.