Tehyläisille roima palkankorotus.
Kommarit maksaa.
Vaadimme
7
273
Vastaukset
"polvi pojasta parantunut" :))!
- olet noin fiksu
Hirttäydy.Jo tänään
- Wäinä
5 x 12 = 60. Kansalaisia on viisi miljoonaa,kaikki kansalaiset eivät maksa veroa esimerkiksi ikänsä takia,yhteisöjen verotus nostaa verotettavien määrän yli kansalaisten luvun.
Tehyn vaatimus kokonaisuudessaan on 600 miljoonaa. Fortumin 127 optiojohtajaa kuittaa tililleen palveluksistaan valtion energiayhtiölle 540 miljoonaa.
Minusta 100 000 tehyläistä hoitajaa on eri juttu kuin 127 johtajaa. Meillä ei kuulemma ole varaa kustantaa peruspalveluitamme.
Mitä helvettiä te porvarit olette tekemässä tälle maalle?- johtajat...
Fortumin johtajat - tosin kuin Tehyn surkimukset - ryhmittyvät valiojoukon kärkikaartiin - he ovat joka centtinsä ansainneet!
johtajat... kirjoitti:
Fortumin johtajat - tosin kuin Tehyn surkimukset - ryhmittyvät valiojoukon kärkikaartiin - he ovat joka centtinsä ansainneet!
"valiojoukkoa" Stora-Enson tulevien ja menevien johtajien kanssa :))!
- T Urpo
Mutta toveri Wäiskin vastakkain asettelu on
sama kuin vaatisi Brunein sulttaania maksumieheksi,
kun sillä on sitä rahnaa.
Täytyy taas kysyä pimeydessä vaeltavalta toverilta
että mistä ne optiorahat tulevat?
Siis ihan livenä ja riihikuivana.
Kuka tai ketkä ne MAKSAVAT?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1373781Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362934Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81825Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51578Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41059- 66870
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38844- 44744
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22688- 54665