Tulevaisuuden näkymä:Maailma ilman

"Entinen presidentti Bush sanoi eräässä yliopistossa pitämässään puheessaan: ”Me voitimme kommunismin ja kun Jumalan poika Jeesus tulee toisen kerran maan päälle, niin me luovutamme hänelle maailman ilman muslimeita…” IslamTampere.

Tuossa on hyvä selitys sille, miksi amerikkalaiset käyvä kaikkialla muslimien kimppuun, pitää saada maailma hyvään kuntoon ennen Jeesuksen tuloa.
4278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun on hieman epäilyksiä, ettei yliopistolla tarkoiteta Tampereen yliopistoa, niin olisiko tuolle puheelle jotain luotettavaa, alkuperäistä lähdettä?

Olisi aika uskomatonta, vaikkapa sitten ex-presidentin suusta. Kun hän ei sentään ole edes ollut mitenkään "uskonmiehenä" esillä. Helpommin uskoisin, että muslimit ovat käsittäneet väärin (kyse jostakusta muusta henkilöstä tms.) tai keksineet koko jutun.

Äänestä

En itse löytänyt kyseistä lausuntoa mutta en epäile sen olemassaoloa.

Tässä hyvä nettisivu jos haluat lukea Bushin "viisauksia".

http://politicalhumor.about.com/library/blbushisms.htm

Ote sivulta :

"The same folks that are bombing innocent people in Iraq were the ones who attacked us in America on September the 11th." --George W. Bush, Washington, D.C., July 12, 2007

Hmm....

Äänestä
  • Noi Bushithan on jotain mitälie ihme vanhoillishihhuleita, jotka kieltävät evoluution ym. ja uskovat uniinsa kuin piru Raamattuun.

    Onneksi valta on pian vaihtumassa Valloissa,
    tosi paljonhan hallaa Bushien hallinto on ennättänyt toheloida US:n kansainväliselle imagolle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


muslimeita! kirjoitti:

"Entinen presidentti Bush sanoi eräässä yliopistossa pitämässään puheessaan: ”Me voitimme kommunismin ja kun Jumalan poika Jeesus tulee toisen kerran maan päälle, niin me luovutamme hänelle maailman ilman muslimeita…” IslamTampere.

Tuossa on hyvä selitys sille, miksi amerikkalaiset käyvä kaikkialla muslimien kimppuun, pitää saada maailma hyvään kuntoon ennen Jeesuksen tuloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu