Me ei_haluta painostaa tai hoputtaa tai mitään, mutta kun me tosiaan haluttaisiin sut mukaan Ardaan, niin kysellään mitä sulle kuuluu ja missä mennään? Että kiinnostaahan sua vielä tosissaan tulla mukaan? :)
Susta kun ei ole kuulunut yli kuukauteen mitään....ja moni kaipailee sua. Olihan sulla jo meidän osoite?
Sanoit kyllä että saat sen oman koneesi ehkä kahden kuukauden sisään ja sitten vasta pääset kunnolla osallistumaan ja siitä ei ole vielä kulunut kahta kuukautta, mutta onhan se kuitenkin varmaa että sä saat_sen oman koneen?
Kunnioitamme omaa rauhaasi, mutta ilmoitathan mahdollisuuksien mukaan vaikka meilitse jotakin itsestäsi ja jos on jotakin ongelmaa tai jotain?
Toivottavasti näet tämän ja pystyt vastaamaan. ;)
With care,
Legolas Viherlehti
Ardan perustaja ja valvoja
Susta kun ei ole kuulunut yli kuukauteen mitään....ja moni kaipailee sua. Olihan sulla jo meidän osoite?
Sanoit kyllä että saat sen oman koneesi ehkä kahden kuukauden sisään ja sitten vasta pääset kunnolla osallistumaan ja siitä ei ole vielä kulunut kahta kuukautta, mutta onhan se kuitenkin varmaa että sä saat_sen oman koneen?
Kunnioitamme omaa rauhaasi, mutta ilmoitathan mahdollisuuksien mukaan vaikka meilitse jotakin itsestäsi ja jos on jotakin ongelmaa tai jotain?
Toivottavasti näet tämän ja pystyt vastaamaan. ;)
With care,
Legolas Viherlehti
Ardan perustaja ja valvoja
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kuka? Tyhmää kirjottaa tällänen mut anyway, mä en ikinä ehdi/jaksa tulla Ardaan kun on tää ihana "lämmin" kesä ja kärpäset.. Konekaan ei oo toiminu ikuisuuteen, joten aika ihana päästä vaihteeks nettiin. :D Mut sitte ei näe ketään! x'O Todella fiksua tosiaan tilittää sitä tänne. xD Forgive mei, Legginssi. *suukottaa*
eikös se ole se joku hobitti josta fro tykkää sellaisen käsityksen oles tän paikan keskusteluista ja niinnä aikoin kun ardassa olin mutta en tiiä mitään varmasti ja tän viestin voitte sit unohtaa
KUKA sä olet, hyypiö?! :O :O
Aikoina jolloin olit Ardassa? Millä nimellä?
Hyypiö, indeed!! :D :O
*hyvin_levoton olo* 8|
Ja--- niin.
*mokeltaa ja tassuttaa pois hypistellen Sormusta*
okkei... miä olen muuan hyypiö kun se ei paljoa auttais vaikka nickkini kertoisin mut enkös ole oikeassa ???
...miten niin ei auttaisi? Jos sä olet ollut meitin yhteisössä, niin kyllä minä sut valvojana muistaisin....
... ettet minua muistaisi eiköhän kaikki jotka silloin siellä oli muista mut erittäin hyvin parista asiast mut sut miä oon nähny vain kerran (jos oikein muistan) siellä ardassa ja silloin en loppujen lopuksi edes koneella olla ehtiny kuin minuutin
...mikä siinä on sitten niin vaikeaa sanoa kuka olit?
Mulla kävi nyt mielessä Elrond, joten sano vaan samantien jos oot, ei siinä miitään. Ihan tosi. :)
Mä en kuitenkaan vastaisi sun kysymykseen olit kuka olit, mutta musta olis ihan kohtuullista tietää kuka oot kun kuitenkin tuut kyseleen tollasia...
Mitä sulla on menetettävää jos kerrot?
... en oo elrond... jaa-a paljonhan mulla menetettävää on vaikka en siellä ardassa oo...
Mulle tuli tästä jo pakkomielle! Vaikka oon kyllä muutenkin usein toivottoman itsepäinen, mutta.....
Sitten sä olet Elef!
Tai Belba!
Hitto ette te VOI tietää mitään mistään tähän liittyen arda aikojenne perusteella...!
*hypistelee Piikin kahaa mietteissään*
C'moon, pal!
Sulla ei_voi olla menetettävää sillä että kerrot kuka oot jos kerta et ole enää Ardassa ja vaikka olisitkin niin entäs sitten?
Anna nyt vaan tulla.
Pleeeeeeease?
*puppy eyes*
... ookkaan elf tai belba sillä niistä kahest en ookkaan kuullu mitteen kyllä mulla sitä menetettävää on vaikka en olekkaan enään siellä ardassa usko pois se ei sua höydytä vaikka tietäisit ketä miä oon
Miks kaiken pitäisikään aina hyödyttää??
Sä olet ihan mahdoton! (Ja niin olen minäkin...)
Sano edes yksi merkittävä asia MITÄ sä menettäisit kertomalla kuka olet?
Sitten ehkä_voin jättää sut rauhaan. >:D
*laittaa kätensä mielenosoituksellisesti puuskaan*
no ei kaiken pitäis höydyttää eikä kaikki edes höydytä mitään.... ai mitäkö menettäisin ? ainaskin muuan hyypiön luottamuksen (joo tiiän ei kuullosta maailman järkevimmältä, mut tää on näit meiän juttui jota ketään muu ei tajuu kuin me kaks, jos mekään) *vilkuilee nolona ympärille ja katoaa ennenkuin ehtii huomatakkaan*
Okei. Luovutan, Hyypiö.
(Tällä kertaa.)
*vannoo mielessään että joku päivä vielä keksii kuka Hyypiö oli*
*huokaa ja potkaisee kiven läheiseen ikkunaan joka menee rikki* Great.
*luki myös vanhoja Tarutus-keskusteluja*
*henkäisee syvään ja lysähtää istumaan seinää vasten*
Jos ikinä näet tätä, Odessa, niin ole kiltti ja,
vastaa. Oli vastaus mikä tahansa...
*kuiskaa* I need to know...
*ei aio sanoa tänne ennen sitä enää yhtään mitään*
:(
Fro kyl sä joskus tuut keksimään kuka miä olen mutta se näyttääkin olevan yllättävän vaikeet. Mutta hyvä että luovutit sillä en ois enää jaksanu tätä *hihhuloi sen takia ettei tarrtte kaiketi enää tätä juttuu jatkaa*
*vannoo itelleen ettei enää sano mitään tarutukseen liittyvää*
minäkin olen näitä entisiä ardalaisia.. rupes kiinnostaan että ollaankohan me koskaan juteltu? ei varmaan.. :( ois kiinnostanu jutkailla joskus sun kaa.. mutta minkäs sille voi. en kyllä enään mihinkään tarutukseen rupea.. hyypiö kaikkea hyvää sulle!
Nyt frou haukuit väärää puuta..
katos katos arda on vielä pystyssä.. ;D ja legolaski näköjään vielä hengissä.. mä mailaan legolas sulle..
Onpas viestei tullu.Ja mailaa vaan jos sä haluat.Osoitteen kai tiedät [email protected]
Legolas
stop that???
Oikeesti, tää threadi on edelleen tarkoitettu vain yhtä tiettyä vastausta odottelemaan...
Jättäkää tää siis sille.
Ei tää ole mikään ex-ardalaisten kohtauspaikka!!
Ja tottakai Arda on pystyssä vielä. En mä ainakaan anna sen kaatua noin vain.
Please... get out of here.
Leggy kans.